Акції на підтримку лідера української громади в Любліні доручив провести керманич Львівщини

kuprijanowych

Голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка виступив з ініціативою проведення публічних заходів на підтримку очільника Українського товариства в Любліні Григорія Купріяновича. Як повідомляє zahid.net, відповідне доручення очільник ЛОДА озвучив під час наради в понеділок, 27 серпня.

Читайте також: В Україні вперше офіційно відзначають День батька

«Ми повинні публічно і непублічно підтримати нашого історика Григорія Купріяновича, стосовно якого розпочалося цькування після виступу на пам’ятних заходах в Сагрині», – заявив Олег Синютка.

Голова ЛОДА порівняв випадок Григорія Купріяновича з політичним ув’язненням Олега Сенцова.

Читайте також: Топ-5 причин трудової міграції з України

«Важливо, щоб людина відчувала підтримку в Україні. Так само як Олег Сенцов відчуває, що ми його не забули. Якби Купріянович сказав щось фашистське чи нацистське… Але він не зробив нічого поганого», – пояснив Олег Синютка, доручивши підлеглим підготувати заходи на підтримку Григорія Купріяновича.

Читайте також: Українських батьків у Польщі проконсультують з актуальних соціальних питань

Нагадаємо, що 8 липня в промові під час вшанування пам’яті українців, котрі загинули внаслідок нападу підрозділів Армії Крайової на село Сагринь у 1944 році, Григорій Купріянович заявив, що місцеві мешканці загинули, бо «говорили на іншій, ніж більшість, мові та були іншого віровизнання».

«Цей злочин проти людства вчинений був членами польської нації — партизанами Армії Крайової, що були солдатами Польської підпільної держави», – заявив у промові український історик.

Купріянович також висловив жаль, що пам’ять про українських православних жертв Холмщини не була вшанована в Сагрині так само, як у випадку польських жертв Волині в Павлівці і інших місцях. Саме через ці слова голова Люблінського воєводства Польщі Пшемислав Чарнек поскаржився в прокуратуру.

На думку Чарнека, Купріянович порушив закон, прирівнюючи вбивство в Сагрині до «вбивства 130 тис. поляків на Волині». Посадовець назвав церемонію в Сагрині «українською провокацією», а учасників заходу «українськими націоналістами». Нагадаємо, що у пам’ятних заходах в Сагрині взяв участь президент України Петро Порошенко.

Після цього окружна прокуратура у місті Замостя Люблінського воєводства розпочала розслідування висловлювань Купріяновича, а згодом проти історика відкрили кримінальне провадження.

Українського історика та громадського діяча підтримали представники МЗС України. Зокрема, заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар на зустрічі з послом Польщі в Україні Яном Пєклом закликав припинити кримінальне переслідування Купріяновича.

Також у соціальній мережі Facebook з’явилася сторінка на підтримку українського історика.

Інститут національної пам’яті в Польщі не знайшов ознак стосовно заперечення злочинів проти польського народу у промові Григорія Купріяновича. Натомість прокурор ІНП передав в окружну прокуратуру заяву Люблінського воєводи в частині, що стосується можливого порушення Купріяновичем ст.133 кримінального кодексу Польщі, тобто образи польської нації.

 

Фото з соціальної мережі Facebook


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: