Аптечка може стати обов’язковою в польських автомобілях


Водій у Польщі зобов’язаний мати в своєму автомобілі трикутний аварійний знак і вогнегасник. Невдовзі до цього обов’язкового переліку може додатися аптечка. Як повідомляє tvn24.pl, над змінами в законодавстві вже працює Національна рада з безпеки дорожнього руху.

На сьогодні аптечка, згідно з законодавством, не є обов’язкова в приватному легковому автомобілі(за виключенням автомобілів таксі та навчальних, а також автобусів і вантажівок для перевезення людей). Але її наявність, як наголошують у Нацраді з безпеки дорожнього руху, може значно підвищити безпеку. Йдеться про те, аби травмовані в дорожньо-транспортних пригодах могли отримати першу медичну допомогу від інших водіїв, до моменту як на місце інциденту прибуде карета швидкої медичної допомоги. До слова, водій автомобіля, який став винуватцем аварії зобов’язаний надати допомогу потерпілому(це прописано Законом і ненадання допомоги карається). В цьому випадку аптечка може стати в пригоді.

Читайте також: Робота вночі. Яка доплата належить у такому випадку?

Польський уряд дає собі час до кінця 2019 року на те, аби проаналізувати можливість запровадження регулятивних змін, котрі б накладали на водіїв додаткові обов’язки.

Читайте також: На Варшавський ярмарок привезли книги 13 українських видавництв

Щоправда, поки не зрозуміло, що мало б бути в аптечці. Жоден нормативний документ у Польщі не регламентує її вміст. До кінця цього року мали б закінчити процес стандартизації польських норм, які окреслюють стандартне оснащення, що має знаходитися в автомобілі. З урядових планів зрозуміло, що поміж публікацією нового законодавства та його введенням в життя має минути достатньо часу, аби з основними принципами могли ознайомитися виробники автомобільного обладнання та самі водії. Водночас, в опублікованій програмі заходів на 2018 і 2019 рік можна прочитати, що в інших європейських країнах водії зобов’язані мати в автомобілі аптечку. До таких країн належить і Україна.

Нагадаємо, що не так давно Рада міністрів ухвалила зміни до закону про дорожній рух. Відтепер водій не має обов’язку возити із собою паспорт траснпортного засобу, яким пересувається, ані страхування цивільної відповідальності. Це правило стосується автомобілів, зареєстрованих на території Польщі. Досі за брак документів накладався штраф – 50 злотих за кожен документ.

Фото ілюстративне


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: