Без PESEL не вдасться скласти РІТ, а отже й сподіватися на повернення податку

ріт37

Працедавці на котрих працюють іноземці, що не отримали номеру PESEL, можуть мати проблеми з підготовкою інформації PIT-11 за 2018 рік. Про це пише сайт економічних новин forsal.pl із посиланням на видання Dziennik Gazeta Prawna. Нагадаємо, що саме на основі інформації, що міститься у звіті PIT-11, платники податків, серед яких і іноземці, що легально працюють у Польщі, заповнюють щорічну податкову декларацію, здебільшого РІТ-37 (на основі чого робиться повернення податку). А зважаючи на зміни в заповненні декларацій, чим з нового року буде займатися сама податкова, про що ми розповідали раніше, працедавцям доведеться скласти свої звіти до кінця січні, тобто на місяць швидше ніж зазвичай.

Загалом, іноземець, гіпотетично, може проживати та працювати без номера PESEL, але водночас, відсутність цього номеру може викликати проблеми у взаєминах із фіскальною службою. Як повідомляє польське видання, з 2018 року PESEL став обов’язковим ідентифікатором у розрахунках іноземця (що не провадить підприємницьку діяльність) з податковою адміністрацією. Означає це, що у взаєморозрахунках із податковою адміністрацією уже недостатньо як то було раніше номера NIP.

З цією проблемою уже зіткнувся підприємець, на фірмі котрого працює чимала група іноземців. Працівники подавали йому інформацію про місце проживання в Польщі, натомість про наявність PESEL працедавець їх уже не запитував, оскільки цей номер не є обов’язковим при працевлаштуванні.

Тепер виявилося, що відсутність ідентифікатора робить неможливим оформлення таким працедавцем інформації РІТ-11. Підприємець лише зараз довідався в податковій адміністрації, що саме PESEL став податковим ідентифікатором усіх осіб, які не провадять підприємницької діяльності, серед іншого й іноземців. Одночасно підприємцям було відмовлено у наданні його працівникам номерів NIP. І як прогнозують експерти, з такою проблемою вже незабаром може зіткнутися чимало підприємців.

Як нагадує видання DGP, з 1 січня 2018 року кожен іноземець, який проживає в Польщі (тимчасово чи постійно) зобов’язаний мати PESEL. Кожен іноземець, який прописується (melduje się) в Польщі на постійний або тимчасовий період, отримає PESEL. Натомість раніше (тобто до кінця 2017 року) приписи передбачали надання такого номеру тільки тим особам, які мали право на довготерміновий побит у Польщі й виключно на їхнє прохання. Водночас, як наголошує видання, не кожен іноземець може і хоче зареєструватися в Польщі, хоча він і повинен це зробити.

До речі, якщо іноземець не може прописатися (zameldować), а номеру

PESEL все-таки потребує, хоча б з огляду на необхідність обов’язкової сплати податків і подання річної декларації, то він має звернутися з заявою до відповідного управління гміни. У такому випадку (коли немає можливості прописатися), як наголошує видання, власне відповідне управління гміни, на території котрої зареєстрований працедавець іноземця й буде таким собі “місцем прописки”.

Отож, фахівці радять не затягувати з оформленням цих формальностей, оскільки на заповнення форми PIT-11 за 2018 рік підприємці матимуть менше часу. Пов’язано це зі змінами внесеними до закону про PIT від 4 жовтня 2018 року. Як ми вже розповідали свої звіти підприємці вимушені будуть подати на місяць раніше, через запровадження послуги Twój e-PIT. Державна Податкова Адміністрація має раніше отримати інформацію від підприємців, аби встигнути підготувати для кожного платника податків звіт РІТ-37 до 15 лютого.

Фото ілюстративне


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: