Без PESEL не вдасться скласти РІТ, а отже й сподіватися на повернення податку

ріт37

Працедавці на котрих працюють іноземці, що не отримали номеру PESEL, можуть мати проблеми з підготовкою інформації PIT-11 за 2018 рік. Про це пише сайт економічних новин forsal.pl із посиланням на видання Dziennik Gazeta Prawna. Нагадаємо, що саме на основі інформації, що міститься у звіті PIT-11, платники податків, серед яких і іноземці, що легально працюють у Польщі, заповнюють щорічну податкову декларацію, здебільшого РІТ-37 (на основі чого робиться повернення податку). А зважаючи на зміни в заповненні декларацій, чим з нового року буде займатися сама податкова, про що ми розповідали раніше, працедавцям доведеться скласти свої звіти до кінця січні, тобто на місяць швидше ніж зазвичай.

Читайте також: Україні потрібно 50 років, аби наздогнати економіку Польщі – Світовий банк

Загалом, іноземець, гіпотетично, може проживати та працювати без номера PESEL, але водночас, відсутність цього номеру може викликати проблеми у взаєминах із фіскальною службою. Як повідомляє польське видання, з 2018 року PESEL став обов’язковим ідентифікатором у розрахунках іноземця (що не провадить підприємницьку діяльність) з податковою адміністрацією. Означає це, що у взаєморозрахунках із податковою адміністрацією уже недостатньо як то було раніше номера NIP.

З цією проблемою уже зіткнувся підприємець, на фірмі котрого працює чимала група іноземців. Працівники подавали йому інформацію про місце проживання в Польщі, натомість про наявність PESEL працедавець їх уже не запитував, оскільки цей номер не є обов’язковим при працевлаштуванні.

Читайте також: Робота вночі. Яка доплата належить у такому випадку?

Тепер виявилося, що відсутність ідентифікатора робить неможливим оформлення таким працедавцем інформації РІТ-11. Підприємець лише зараз довідався в податковій адміністрації, що саме PESEL став податковим ідентифікатором усіх осіб, які не провадять підприємницької діяльності, серед іншого й іноземців. Одночасно підприємцям було відмовлено у наданні його працівникам номерів NIP. І як прогнозують експерти, з такою проблемою вже незабаром може зіткнутися чимало підприємців.

Читайте також: Найбільше дозволів на роботу в Польщі видають українцям і непальцям

Як нагадує видання DGP, з 1 січня 2018 року кожен іноземець, який проживає в Польщі (тимчасово чи постійно) зобов’язаний мати PESEL. Кожен іноземець, який прописується (melduje się) в Польщі на постійний або тимчасовий період, отримає PESEL. Натомість раніше (тобто до кінця 2017 року) приписи передбачали надання такого номеру тільки тим особам, які мали право на довготерміновий побит у Польщі й виключно на їхнє прохання. Водночас, як наголошує видання, не кожен іноземець може і хоче зареєструватися в Польщі, хоча він і повинен це зробити.

До речі, якщо іноземець не може прописатися (zameldować), а номеру

PESEL все-таки потребує, хоча б з огляду на необхідність обов’язкової сплати податків і подання річної декларації, то він має звернутися з заявою до відповідного управління гміни. У такому випадку (коли немає можливості прописатися), як наголошує видання, власне відповідне управління гміни, на території котрої зареєстрований працедавець іноземця й буде таким собі “місцем прописки”.

Отож, фахівці радять не затягувати з оформленням цих формальностей, оскільки на заповнення форми PIT-11 за 2018 рік підприємці матимуть менше часу. Пов’язано це зі змінами внесеними до закону про PIT від 4 жовтня 2018 року. Як ми вже розповідали свої звіти підприємці вимушені будуть подати на місяць раніше, через запровадження послуги Twój e-PIT. Державна Податкова Адміністрація має раніше отримати інформацію від підприємців, аби встигнути підготувати для кожного платника податків звіт РІТ-37 до 15 лютого.

Фото ілюстративне


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: