Без “Зеленої карти” українських автовласників не випускатимуть за кордон

zelena karta na kordoni

В окремих автомобільних пунктах пропуску на державному кордоні співробітники Державної прикордонної служби України в тестовому режимі розпочали перевірку дійсності у водіїв сертифікатів «Зелена карта» в автоматизованому режимі. Як ідеться на сайті прикордонників, таке нововведення стало можливим завдяки співпраці прикордонного відомства із Моторно (транспортним) страховим бюро України. Таким чином, відтепер прикордонники під час оформлення громадян, що перетинають державний кордон України автомобілями української реєстрації, одразу на місці перевіряють дійсність страхових полісів.

Читайте також: “Ремінь або розтин” – українців привчатимуть до пасків безпеки через шок

Якщо в базі даних страхового бюро прикордонники виявлять відсутність інформації про укладення відповідного договору, то автомобіль не пропускають через кордон. Адже транспортним засобам без зазначеного поліса в’їзд до країн міжнародної системи страхування «Зелена карта» просто заборонено чинним законодавством. Крім того, невідповідність номера авто в базі МТСБУ і зазначеного в сертифікаті, також дає підстав вважати поліс «Зелена карта» підробленим.

З моменту використання прикордонниками бази даних МТСБУ було виявлено близько 30 полісів з ознаками фальсифікації (підробки). Більш ніж 50 автомобілів повернуто у зв’язку із виявленням недійсних страхових сертифікатів та більше тисячі випадків намагання перетнути кордон узагалі без страхових документів.

Читайте також: Робота вночі. Яка доплата належить у такому випадку?

Протягом січня наступного року планується забезпечити автоматизовану перевірку страхових сертифікатів у всіх пунктах пропуску для автомобільного сполучення.

Читайте також: Президент України підписав указ про розпуск Верховної Ради й призначення позачергових виборів

До слова, існує можливість самостійно перевірити чинність страхового поліса на сайті МТСБУ http://www.mtsbu.ua/ або зателефонувавши за номером 0-800-608-800.

Зважаючи на те, що багато водіїв надає перевагу купівлі такого поліса в польських страхових компаніях редакція порталу скерувала відповідні запитання до Державної прикордонної служби. Відповідь наводимо дослівно:

“Щодо Вашого питання повідомляємо, що при перетині державного кордону Ви маєте пред’явити на паспортному контролі поліс міжнародного страхування «Зелена карта». Щодо питання де Ви придбаєте даний поліс повідомляємо, що для співробітників Державної прикордонної служби України не має різниці де даний страховий поліс придбаний головне, що б він був при безпосередньому проходженні прикордонного контролю”.

 

Фото: ДПСУ


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: