Білоруси намагаються конкурувати з українцями за робочі місця в Польщі

zarobitchany v Polschi

Кількість робочих віз, виданих владою Польщі громадянам Білорусі, значно збільшується. Про це, як повідомляє Економічна Правда, йдеться в матеріалі Deutsche Welle.

Читайте також: Українці становили понад дві третини нелегалів, висланих із Чехії минулого року

У 2014 році польська влада видала громадянам Білорусі лише 1,6 тисячі робочих віз, а в 2017 році їх кількість перевищила 10 тисяч. З початку цього року білоруси вже отримали близько 40 тисяч польських робочих віз.

Такі дані навів автор дослідження “Міграція між Білоруссю і Польщею: тенденції та перспективи”, академічний директор варшавського аналітичного центру EAST Андрій Єлісєєв.

Читайте також: До парламентських виборів у закордонному окрузі можуть з’явитися додаткові дільниці

За його словами, за останні роки в 10-12 разів збільшилася кількість запрошень, які польські роботодавці видали білорусам в рамках спрощеного порядку працевлаштування.

Читайте також: Заборонити подвійне оподаткування заробітчан, повернути пільги їхнім родинам, а перекази в Україну визнати інвестиціями — петиція до Президента

При цьому експерти прогнозують зростання короткострокової і довгострокової трудової міграції білорусів до Польщі.

У першому випадку знижується соціальна напруженість, оскільки в ряді регіонів Білорусі є проблеми з працевлаштуванням. Крім того, зароблені трудовими мігрантами гроші у 2-3 рази зменшують кількість сімей в Білорусі, що живуть за межею бідності.

Представник Фонду ім. Стефана Баторія Кшиштоф Мрозек зазначив, що присутність громадян Білорусі в Польщі на фоні майже 2 млн трудових мігрантів з України малопомітна. Однак білоруси не зустрічають ніякого ворожого ставлення з боку поляків і легко інтегруються в польське суспільство.

Левову частку іноземців, що працюють в Польщі, становлять українці. Але якщо в минулому році приріст числа працівників з України за перші півроку становив 114% в річному вираженні, то в першому півріччі 2018 року їх кількість зросла лише на 20%.

Українці все більше віддають перевагу роботі або в сірій зоні економіки Німеччини, або легально, але в Чехії, Словаччині чи Угорщині, де вищі зарплати, пояснив Мрозек.

Фото ілюстративне


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: