Будівництву доріг до Польщі заважає бюрократія


Бюрократичні перепони перешкоджають польським компаніям розпочати будівництво доріг до шести пунктів пропуску через польсько-український кордон. Про це в інтерв’ю Укрінформу розповів голова Укравтодору Славомір Новак.

“Ми ще повинні вирішити кілька технічних питань, зокрема – як сплачувати податки. В робочому порядку намагаємося вирішити це питання. Ці всі узгодження мають відбуватися швидше, але спостерігається певного роду бюрократія. Ми місяцями чекаємо на узгодження з польською стороною різних угод. З компаніями, які перемогли у цих тендерах, ми працюємо практично щодня”, – заявив Новак.

Він нагадав, що із загальної суми 100 млн євро польського кредиту для України, наданого в 2015 році, 32 млн євро призначено на пункти пропуску, а 68 млн – на дороги. У рамках будівництва доріг уже узгоджено шість проектів — проведено тендери і підписано контракти з польськими компаніями Unibep i Drog-Bud. Він звернув увагу, що за умовами контракту 40% робіт у рамках цих угод мають виконувати українські компанії. На його переконання, це дуже добре, адже допомагає українським компаніям здобувати досвід, налагоджувати між українськими і польськими компаніями тісні контакти.

Планується відремонтувати дороги з українського боку кордону до таких пунктів пропуску: “Устилуг” у Волинській області та “Рава-Руська”, “Грушів” (два відрізки доріг), “Нижанковичі” та “Смільниця” у Львівській області.

Водночас, головними здобутками Укравтодору за два останні роки, його керманич вважає створення Дорожнього фонду і Стратегії розвитку галузі на п’ять років, що дасть змогу, зокрема, обмежити корупцію.

“Нам удалося запровадити в Польщі фундаментальні, ключові правила гри, які зараз намагаємося запровадити й в Україні. Колись в Україні вже не буде Новака, але залишатиметься Дорожній фонд, програма Стратегії розвитку, яку згодом буде продовжено на наступні роки, стабільне фінансування, проведення всіх тендерів через систему ProZorro, зрозуміла проектна документація, нові будівельні стандарти, які ми теж підготували в цьому році”, – зазначив Новак.

За його словами, запровадження нових технологій дасть свої результати і в контексті боротьби з корупцією: чим зрозуміліша та відкритіша ця система для учасників, тим більше це сприяє боротьбі з корупцією.

Фото ілюстративне /expres.ua/


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: