× не актуально
 • lazienki-krolewskie

Оголошення Категорія: Культура

Опис
Опис
Більше інформації
Фото
Карта
Відгуки
Пов'язані оголошення
Телефон
Електронна пошта
 • Королівські Лазєнки — це один із найбільших класицистичних садово-паркових комплексів Європи, з 1764 року — літня резиденція останнього короля Речі Посполитої Станіслава Авґуста Понятовського, завдяки котрому парк і набув свого нинішнього вигляду. Цей політик, реформатор і філософ прагнув перетворити Річ Посполиту на прогресивну державу. Після третього поділу Польщі він зазнав політичного краху, проте його ідея «республіки мрії» символічно втілилася в варшавських Лазєнках. Король, немов Аполлон, править світом, в якому панує справедливість, мир, достаток і просте життя.

  Назва місця походить від назви павільйону-купальні, збудованого за проектом Тільмана ван Ґамерена на замовлення попереднього володаря, великого коронного маршала Станіслава Іраклія Любомирського. Король Станіслав Авґуст, любитель і знавець мистецтва, разом із групою архітекторів (Домінік Мерліні, Кристіан Камзецер), художників (Марчелло Баччареллі, Ян Боґуміл Плерш), декораторів та скульпторів (Андре ле Брун, Францішек Пінк) запроектував свою резиденцію, перетворивши звіринець на парк зі скульптурами, а купальню Любомирських — у Палац На Воді (нині — Палац На Острові). Саме тут видатні польські науковці та митці збиралися на знамениті «четвергові обіди».

  В 1926 році в Лазєнках встановили пам’ятник Фредерикові Шопену роботи Вацлава Шимановського. Під час війни німці його переплавили, по завершенні воєнних дій пам’ятник реконструйовано.

 • Актуальна з: 26/06/2018
  Актуальна по: 31/08/2018
  Місто: Гданськ
 • No Records Found

  Sorry, no records were found. Please adjust your search criteria and try again.

  Google Map Not Loaded

  Sorry, unable to load Google Maps API.

 • 0 коментарів

  Залишити відповідь

 • Телефон: 570005579