Дефіцит працівників штовхає польських роботодавців у в’язниці

v'jaznycja

Підприємці вдаються до різних заходів у боротьбі з дефіцитом кадрів. Серед іншого, щораз частіше залучають до праці в’язнів. Особливо зважаючи на підвищення безпеки їх працевлаштування, а також враховуючи дотації – пише сайт forsal.pl.

Читайте також: Закупи в дисконтах Польщі обходяться все дорожче. Багато продуктів суттєво додали в ціні

Згідно з даними Міністерства Юстиції, на котрі посилається Dziennik Gazeta Prawna, на кінець серпня в Польщі було працевлаштовано 36,4 тисячі засуджених, це на 1200 більше ніж роком раніше. Зайнятість у цій групі перевищила 55 відсотків – рік тому це були 52 відсотки. Дані служби виконання вироків підтверджують, що зростає кількість угод на платну роботу засуджених – тепер їх 1051, тобто вдвічі більше, ніж на початку минулого року. За словами речниці служби виконання вироків підполковник Ельжбєти Краковської – «Це результат труднощів зі знаходженням працівників на ринку, а також наших дій», – тобто програми створення виробничих приміщень на території в’язниць. Роботодавці отримують 35 відсотків компенсації за витрати, пов’язані із працевлаштуванням засуджених. Це гроші з Фонду професійної активізації засуджених осіб, куди потрапляє 45 відсотків від винагороди такому працівникові.

Водночас, як наголосив виданню Войцех Коціковський фінансовий віце-президент компанії Amikа, на підприємстві щораз більші труднощі з працівниками з України. По-перше, тому що українці здебільшого приїжджають на короткі терміни, а це влаштовує далеко не всіх роботодавців, а по-друге, заробляють щораз краще, що викликає конфлікти на підприємстві. Зі схожих причин на засуджених роблять ставку й в компанії Gekoplast.

Читайте також: Українська компанія почала будувати у Польщі найбільший у Європі фруктовий завод

Серед сфер, котрі прихильно ставляться до засуджених, це меблева галузь, швейна, взуттєва, виробництва компонентів для промисловості, і навіть споживча, серед іншого торгові мережі та кур’єрська.

Читайте також: Підвищити мінімалку до майже 2,5 тисячі злотих пропонує профільне міністерство

До прикладу Польська Пошта повідомила, що на сьогодні в 14 сортувальних станціях працевлаштовано 500 в’язнів. Хоча ще в грудні їх було лише кілька десятків.

Окрім вже згаданої компенсації працедавців спокушає значно простіша в порівнянні з українцями, процедура працевлаштування в’язня. Так з ув’язненим не потрібно підписувати індивідуальної угоди про працевлаштування, що означає можливість відмовитися від роботи такого працівника або змінити місце та вид його діяльності без дотримання форми та термінів передбачених у кодексі праці. Поза тим, працедавець не мусить сплачувати за в’язня соціальних внесків до ZUS, у фонд охорони здоров’я і т.і. Єдині видатки працедавця це кошти на страхування від нещасних випадків, на робочий одяг, доїзд до праці, лікарського обстеження і навчання техніці безпеки та протипожежної охорони.

Фото ілюстративне


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: