Депортована з Німеччини українка, що безрезультатно просила притулку в Польщі, відсудила право повернутися

sud

Громадянка України, яку неправомірно вислали близько чотирьох тижнів тому з Нюрнберга, повернулася до Німеччини. У суботу, 11 серпня, вона разом з дочкою прилетіла назад до міста у Баварії, повідомила представниця євангелічної церкви у Фюрті Анетте Райхштайн (Anette Reichstein) в інтерв’ю агентству epd. Як розповідає «Німецька Хвиля», чоловік і дорослий син Світлани Хіміонової прилетять іншого дня.

Читайте також: Український водій отримав подяку за героїчну поведінку

Парафія Санкт-Мартін у Фюрті 2016 року надавала сім’ї, яка виїхала з Донецька через конфлікт, церковний притулок на два місяці. Згодом також надавала підтримку у зв’язку з висланням.

Родина мешкала в Донецьку. Світлана працювала медсестрою, але коли почався військовий конфлікт і стріляли вже поруч з її домівкою, родина вирішила виїхати. Тоді чоловік Світлани, який має ІІІ групу інвалідності, перебував на лікуванні у Польщі, тому спершу разом з донькою та повнолітнім сином вона поїхала до нього. Там попросила про притулок. Варшава відмовила в наданні статусу біженців родині, пославшись на те, що військовий конфлікт в Україні відбувається лише на Донбасі, а в іншій частині країни мешкати безпечно.

Читайте також: Що поляки пишуть про українців у соціальних мережах? Результати дослідження

Оскільки чоловік мав важку хворобу, родина вирішила випробувати долю в Німеччині. Потягом дісталися Нюрнберга, де також попросили про притулок. За час розгляду клопотання Світлана вступила до школи з догляду за людьми похилого віку в Нюрнберзі і там же одночасно працювала. Однак у наданні статусу біженців родині відмовили.

Читайте також: В Україні вперше офіційно відзначають День батька

За порадою адвоката, Світлана повторно подала документи у відомство у справах іноземців – тепер вже на отримання дозволу завершити навчання і працювати у ФРН. Проте її вислали – потім рішення про випровадження успішно оскаржили в суді.

 

Фото ілюстративне


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: