Дітям українських заробітчан вивчити мову та інтегруватися допоможуть викладачі-асистенти

asystent

“Ми маємо добре законодавство, що регулює міграційну політику в Польщі. Воно було розроблене згідно зі стандартами ЄС, але і воно з часом потребує вдосконалення, — заявила під час виступу на Економічному форумі в Криниці член ради самоврядування Мазовецького воєводства Катажина Пєкарська. — І одна з найбільших проблем мігрантів та біженців в Польщі лежить в площині освіти. Кожна дитина, яка живе в Польщі, незалежно від громадянства і національності, має право на освіту. А діти, чиї батьки переїхали до Польщі, повинні бути забезпечені також асистентами: особами, які будуть не лише вчити їх польської мови, але й допомагатимуть інтегруватись в польське суспільство. І якщо у великих містах, таких як Варшава, Гданськ, Вроцлав, Краків, цю проблему вдається вирішувати, то в маленьких містах вона є трагічною”.

За її словами, зараз вже розробляється програма підготовки таких асистентів-вчителів в багатьох польських вишах, де готують вчителів-полоністів. “Одна справа вчителі, які вчать польської мови поляків, зовсім інша – іноземців. Це інший рівень навчання і додайте сюди ще й інтеграційні нюанси, які також є важливим аспектом педагогіки”, пояснила Катерина Пєкарська. Дуже ймовірно, що міські органи влади (саможонди) оплачуватимуть студентам-полоністам курси асистування іноземцям у вивченні мови.

Читайте також: Сезон на сезонних працівників цього року розпочався з запізненням

“Це надзвичайно важливий момент: бо часто в родині мігрантів дитина шкільного віку є єдиним перекладачем на польську мову. Батьки можуть працювати в такій сфері, де знання мови не вимагається, тому і не поспішають її вивчати”, говорить пані Пєкарська. На її думку, доступне вивчення мови для мігрантів має двосторонні вигоди: з одного боку допомагає мігрантам віднайти себе, отримати кращу роботу, а польському суспільству збагатитись представниками інших культур і знайти з ними порозуміння.

Читайте також: У МЗС Польщі пропонують скасувати роумінг для українців

“Сьогодні польське сільське господарство не існує без робочих рук з України. Фактично кожна сфера польської економіки потребує освічених, досвідчених кадрів з інших країн. Тому мусимо так вдосконалювати міграційну політику в Польщі, щоб мігранти не залишались сам на сам зі своїми проблемами”, переконана вона.

Питання трудових мігрантів мало обговорювалось на цьогорічному Економічному форумі в Криниці. Лише одна панель з сотні розглядала ці питання, але вони щоразу піднімались експертами в інших дискусіях і звучали дещо загрозливо: бо що робитиме польська економіка, яка сьогодні тримається на праці мігрантів (оскільки велика кількість поляків також мігрувала в пошуках кращої оплати праці), якщо українці поїдуть працювати в Німеччину чи інші країни ЄС?

Автор Ольга Пакош; фото ілюстративне


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: