До Польщі збільшується потік трудових мігрантів з Азії. Українці ж придивляються до багатших країн

nepal

З поміж 148 тисяч іноземців, які в першому півріччі цього року отримали дозвіл на роботу в Польщі, вже що сьомий був громадянином Азербайджану, Бангладеш, Китаю, Філіппін, Індії, Непалу, Узбекистану або В’єтнаму. Це на думку журналістів з Dziennik Gazeta Prawna, на яке посилається сайт forsal.pl, означає доволі потужний приріст кількості працівників з Азії, до послуг яких вдаються польські підприємці — наголошують у Міністерстві Родини, праці та соціальної політики. До слова, ще рік тому лише кожен 19 іноземець, який отримував дозвіл воєводи на роботу в Польщі, походив зі згаданих вище країн. Найбільше, бо в шість разів, збільшилася протягом року кількість працівників із Непалу. Щодо решти згаданих країн, то кількість трудового десанту з них до Польщі зросла у двічі-тричі.

Читайте також: Сезон на сезонних працівників цього року розпочався з запізненням

На думку експертів східні сусіди Польщі вже не спроможні задовольнити потреби польського ринку праці. І це навіть у ситуації, коли білорусів, вірмен, грузин, молдаван, росіян і українців можна працевлаштовувати на спрощених засадах на півроку на підставі заяв працедавців складених в управліннях праці. При рекордно низькому безробітті економіка, що зростає з 5 відсотковим темпом, потребує щораз більше працівників. Тим часом кількість українців, які становлять левову частку іноземних працівників у Польщі, не збільшується так швидко, як в попередні роки. В першому півріччі цього року, група українських заробітчан, які працюють на підставі дозволів (zezwoleń), збільшилася на 20 відсотків, до майже 111 тисяч. Тоді як за аналогічний період минулого року таке збільшення в річному вимірі складало 114 відсотків.

Рекрутація працівників з України стає дедалі складнішою. – Щораз частіше вони надають перевагу тіньовому сектору економіки Німеччини або ж легальній праці в Чехії, Словаччині чи Угорщині — розповів у розмові з DGP Кшиштоф Інглот, президент фірми з пошуку персоналу Personnel Service. Й додає, що громадяни азійських країн “переважають” українців ще й тому, що українські заробітчани вже часто вимагають підвищення платні, а працівники з Непалу цього не роблять.

Читайте також: У МЗС Польщі пропонують скасувати роумінг для українців

– Серед осіб з країн Азії є багато охочих працювати в Польщі й інших країнах Заходу. Багато з них вважає, що потраплять до кращого світу, в котрому можна доробитися до кращого життя. Часто аби назбирати гроші на поїздку, вони продають свої земельні ділянки або позичають у близької і далекої родини — розповідає керівник нещодавно утвореної фірми Profi-HR, котра власне спеціалізується на пошуку працівників з Азії, здебільшого з Індії і Непалу.

Читайте також: У Польщі збільшується кількість іноземців, однак міжнародний захист надають одиницям

Одна з проблем у рекрутації працівників з Азії, їхня нездатність довести документально своєї кваліфікації. Наприклад, у Непалі практично відсутні профтехучилища. Професійні навички там здобуваються власне під час праці або в арабських країнах, які для непальців є основними для трудової міграції. Ще одна проблема — мовна та культурна. Крім того, серед зацікавлених у виїзді проводяться навчання щодо стандартів роботи в Польщі та якості її виконання. Посилену увагу приділяється навчанню основам безпеки життєдіяльності, оскільки в азійських країнах доволі часто недбале ставлення до дотримання засад безпеки праці.

Та вже зараз з Азії до Польщі їдуть електрики, інформатики, муляри, зварювальники, слюсарі, драпірувальники й підсобні працівники. “Якщо минулого року вдалося залучити кілька десятків працівників з Непалу та Індії, то цього – маємо вже кількасот охочих до роботи. Очевидно, що не всі зможуть приїхати, оскільки існують проблеми з погодженням терміну розмови в консульстві на отримання візи необхідної їм для приїзду в Польщу” — розповів Анджей Коркус, президент іншої фірми з пошуку персоналу EWL. На його думку, кількість працівників з Азії у Польщі й надалі буде швидко збільшуватися, оскільки зростає кількість працедавців охочих їх працевлаштувати.

На сьогодні працівники з Азії ціняться тим, що ефективні й готові працювати понаднормово. Ну і як було зазначено раніше, згодні працювати за нижчими від українців ставками.

Водночас, як ми вже розповідали на урядовому рівні проводяться перемовини з владою Філіппін про умови організованого працевлаштування громадян цієї країни в Польщі. Попередні угоди в цій справі мають підписати вже восени. З цієї країни польський уряд планує залучити опікунів старших людей, яких відчутно не вистарчає. Крім того, польський ринок і далі гостро потребує спеціалістів з галузі ІТ, медичної й будівельної.

Фото ілюстративне /inspired/


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: