Глава українського уряду не бачить поки можливості підвищити мінімальну зарплату


На даний момент в Україні немає можливості для прийняття рішення про підвищення мінімальної заробітної плати. Про це Прем’єр-міністр Володимир Гройсман сказав у інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”. “Сподіваюся на те, що ми зможемо це робити далі, але зараз можливості для такого рішення немає”, – цитує керманича уряду Укрінформ.

На думку прем’єра, влада, збільшивши мінімальну заробітну плату, зробила системний крок, який відкрив ще одну можливість, а саме розморозити загалом заробітні плати. “Мінімальна заробітна плата підштовхнула середню зарплату. Я вважаю, що в цьому році середня заробітна плата вже може бути близько 10 тис. грн”, – додав Прем’єр-міністр.

Гройсман вважає, що досягти рівня середньої зарплати в 10 тис. грн буде можливо навіть у разі, якщо мінімальна зарплата не буде підвищена до 4,2 тис. грн.

“У чому питання підвищення мінімалки? Мінімалка залежить від розвитку національної економіки, вона повинна бути посильною для роботодавців. Крім того, вона тягне за собою і бюджетні витрати. Це все повинно бути збалансованим. 3,2 тис. грн – це був наш чіткий розрахунок”, – додав Гройсман.

Він запевнив у тому, що уряд і надалі шукатиме шляхи підвищення зарплат.

Тим часом Державна служба статистики повідомляє, що розмір середньої заробітної плати в Україні у березні 2018 року перевищив 8 тисяч гривень та склав 8 382 гривні.

Зокрема, за даними статистики, найвищі зарплати отримують працівники авіаційної галузі — понад 31,7 тисячі гривень на місяць.

Другою за розміром грошової винагороди є фінансова галузь. Закриває трійку лідерів (офіційно, з податками, а не ФОПами) ІТ галузь. Так, за даними Держстату, її працівники отримують 13,8 тисячі гривень.

Також, за даними статистики, найвищі зарплати в Україні отримують кияни — в середньому 13,4 тисячі гривень на місяць.

Найнижча ж середньомісячна зарплата у Тернопільській області — менш як 6,4 тисячі гривень на місяць.

 

Фото /prm.ua/


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: