Грошові перекази з-за кордону впливають на субсидію — Мінсоцполітики

groshi v gamanci

Українці, що перебувають за кордоном понад 60 днів без поважних причин (не навчаються, не лікуються, не подорожують) можуть залишитися без субсидій. Про це на сторінці Урядового порталу у Facebook повідомив міністр соціальної політики Андрій Рева.

«Якщо людина проживає понад 60 днів за кордоном, при цьому вона не сплачує єдиний соціальний внесок, не платить податок на доходи фізичних осіб в Україні, то такій людині може бути відмовлено в призначенні субсидії. Тому що люди, які мають термін перебування за кордоном понад 60 днів і не є такими, що лікуються, навчаються чи перебувають там на екскурсіях, вони, як правило, там живуть і працюють. Якщо вони живуть і працюють і входять до домогосподарств в Україні, логічно передбачити, що вони надають певну матеріальну допомогу іншим членам домашнього господарства», – заявив міністр.

Міністр також повідомив, що перебування за кордоном жодним чином не вплине на призначення субсидії тим громадянам, які перебувають там на навчанні, лікуванні чи подорожують і перебувають там менше як два місяці.

Чи зберігається право на субсидію у осіб, що перебували за кордоном більш ніж 60 днів

Чи зберігається право на субсидію у осіб, що перебували за кордоном більш ніж 60 днів? Міністр соціальної політики України Андрій Рева каже, що сам факт перебування за кордоном не є підставою відмовляти у субсидії якщо людина:➡ отримує в Україні пенсію чи інші офіційні доходи, такі як стипендія, допомога при народженні дитини➡ перебуває на лікуванні, навчанні чи у відрядженні➡ декларує в Україні доходи і сплачує ЄСВ.До останнього випадку відносяться заробітчани, які вправі задекларувати в Україні свої заробітки, сплатити ЄСВ і на основі цього отримати субсидію.Також є випадки, коли громадяни України працюють за кордоном офіційно і сплачують там ЄСВ. За посиланням https://www.msp.gov.ua/content/pensii-gromadyanam.html перелік країн, з якими в України є угоди в сфері соціального забезпечення та пенсійного страхування.Тому якщо такий громадянин сплачує ЄСВ за кордоном і підтверджує це документально, субсидію в Україні домогосподарство, в якому він зареєстрований, має право отримати на загальних умовах. https://teplo.gov.ua/video/154.html#субсидії

Gepostet von Урядовий портал am Mittwoch, 3. Oktober 2018

Отримання ж переказів з-за кордону, розмір яких перевищує 50 тисяч гривень може трактуватися органами соціального захисту населення як дохід і буде враховуватися при розрахунку розміру субсидії.

Також на рішення щодо розрахунку субсидії буде впливати виграш в лотерею суми, що перевищує 50 тисяч гривень.

Нагадаємо, раніше міністр соціальної політики України Андрій Рева розповів, як безробітні можуть отримати субсидії. За його словами, для призначення субсидії безробітному єдиний соціальний внесок потрібно сплатити лише за три місяці періоду, за яких беруться доходи для розрахунку розміру субсидії.

“Тобто для “зимової” субсидії соціальний внесок має бути сплаченим за будь-які три місяці 1-2 кварталів 2018 року до моменту подачі документів в управління соціального захисту”, – сказав міністр.

“Якщо Вас змушують підписати річний договір на сплату ЄСВ, посилайтеся на статтю 10 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”. Вона гарантує право на одноразову сплату ЄСВ”, – пояснив Рева.

Він нагадав, що сплата ЄСВ відображається у базі даних Пенсійного фонду і цей період зараховується громадянам до страхового стажу.

Фото ілюстративне


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: