Хочете заробляти більше — шукайте вакансію на великому підприємстві

velyka firma

2,8 тис. злотих брутто, або ж близько 2 тисяч чистими на руки — стільки цього року становила середня зарплата працівників у малих фірмах Польщі. Як повідомляє tvn24bis.pl, добра новина полягає в тому, що у порівнянні з 2016 роком ця цифра збільшилася на понад 200 злотих брутто. Погана — між зарплатами в мікрофірмах і великих підприємствах величезна прірва.

Читайте також: Україні потрібно 50 років, аби наздогнати економіку Польщі – Світовий банк

Згідно з останніми даними Головного управління статистики, середня зарплата в брутто в секторі підприємств, або ж середніх і великих фірм, наприкінці 2017 року становила 4,6 тисячі злотих. Це близько 3,3 тисячі злотих “на руки”.

Значно гірша ситуація з огляду на заробітки в найменших фірмах, у яких працевлаштовано до 9 осіб. Середня місячна зарплата поточного року в мікропідприємствах становила 2800 злотих брутто (збільшення на 223 злотих у порівнянні з 2016 роком). Це означає, що до гаманця доходило трохи більше за 2 тисячі злотих.

Читайте також: Найбільше дозволів на роботу в Польщі видають українцям і непальцям

Найбільше в мікропідприємствах заробляли ті, хто провадив діяльність у секторі інформатики та комунікацій — понад 4570 злотих і на ринку нерухомості 3786 злотих. З протилежного боку розташувалися зарплати робітників підприємств, які займаються лісництвом і рибальством – 2270злотих і інша діяльність у сфері послуг — 2315 зл.

Читайте також: Кожна п’ята польська фірма працює з українцями – Bloomberg

До слова, згідно з даними Головного Управління статистики, у 2017 році господарську діяльність провадило понад 3 мільйони мікропідприємств. Загалом працювало в них близько 4, 1 млн осіб, або ж на 132,6 тисячі більше ніж роком раніше.

Найбільша кількість малих фірм була зареєстрована на теренах мазовецького та шльонського воєводств. Що ж до напрямків дільності, то найчастіше це була галузь торгівлі та ремонту автомобілів — 23 відсотки від усіх мікропідприємств і ще 13 відсотків займалося будівельними роботами.

Фото ілюстративне


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: