“Іхтамнєти” залишили слід на польському курорті


Балтійське море винесло на пляж польського курортного містечка Гель (Hel) нетиповий предмет. Червоного кольору з написами російською мовою. Опубліковані в соціальних мережах фото викликали хвилю тлумачень його походження. На щастя, небезпеки той не становив.

Прояснити ситуацію журналісти tvn24.pl попросили речника 3 Флотилії кораблів військового флоту, що базується в Ґдині. За їхніми даними це сигнальна ракета, що є елементом оснащення підводних човнів типу Kilo, це за класифікацією НАТО. Цікаво, що в радянській, а потім і російській термінології субмарини цього проекту називаються Палтус і Варшав’янка, оскільки на початках, саме такими підводними човнами планувалося оснащувати ВМС країн Варшавського договору(за даними вікіпедії).

Як розповіли спеціалісти з польського військового флоту, такі сигнальні ракети використовуються в різних випадках, наприклад, під час підняття човна на поверхню або ж в аварійній ситуації, аби вказати місцеперебування підводного човна іншим кораблям. Водночас співрозмовник журналістів запевнив, що ця ракета не походить з жодної польської бойової одиниці.

Зважаючи на те, з ким ділить Польща акваторію Балтійського моря та мову напису на сигнальному пристрої, не важко здогадатися, підводному човну котрої країни він належить. От тільки навряд чи спливе правда про причини появи цього предмету на пісках Геля. До слова, неподалік цього містечка, на однойменній косі, розташована резиденція Президента Польщі.

У будь-якому випадку експерти закликають в разі виявлення військових предметів, у першу чергу повідомляти про це поліцію. І залишити фахівцям справу встановлення їхньої небезпеки та подальшої утилізації.

Фото /Grzegorz Elmiś/


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: