ІНП Польщі досліджує долю загиблих в СРСР поляків


Прокурори Інституту національної пам’яті Польщі звернуться до Білорусі та Росії надати їм документи, що стосуються вбивства поляків у роках 1937-1938 у СРСР, – повідомляє «Nasz Dziennik».

«Такі заяви будуть, це очевидне», – сказав польському виданню прокурор Марек Рабіеґа зі щецинського слідчого відділення ІНП.

Читайте також: Робота в Польщі: основоположні речі для легального працевлаштування

Прокурор підкреслив, що так звана «Польська операція» велася на території, яка сьогодні належить Україні та Білорусі. «На погляд прокурора, українська документація вже опрацьована доволі добре. Слідство у справі тогочасних злочинів необхідне, оскільки тоді убито понад 100 тисяч поляків», – підкреслює прокурор ІНП.

Читайте також: Вісьмох українців затримано за нелегальне виробництво та продаж сигарет (Відео+Фото)

«Ми не знаємо осіб, яких тоді було убито, не знаємо як проходили репресії щодо тих, хто були позбавлені свободи, депортовані та вивезені до таборів», – каже прокурор Рабєґа.

Інститут національної пам’яті закликає зголоситися до установи всіх тих, хто має будь-яку інформацію про злочин совєтів. На основі наказу комісара внутрішніх справ СРСР Єжова за серпень 1937 р. до смерті приречено 111 тисяч поляків, які проживали на колишніх Східних Кресах (назва сьогоднішніх територій Західної України, Західної Білорусі та Литви, що колись входили до Польської Республіки).

PAP/Л.З.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: