Керівники країни висловилися за внесення змін у Конституцію – від місцевого самоврядування до ЄС і НАТО

konstytucija Ukrainy

Президент України найближчим часом подасть зміни до Конституції щодо закріплення цілей України на вступ у ЄС і НАТО. Про це він заявив під час виступу з нагоди Дня Конституції біля пам’ятника Пилипу Орлику в Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Читайте також: На одну вакансію в Україні претендує 5 безробітних осіб

“Найближчим часом мною буде передано проект змін до Конституції,  – поправку, яка закріпить дві наші стратегічні цілі, тісно пов’язані одна з одною – це вступ України до Євросоюзу і вступ України до НАТО… Можливість зібрати 300 голосів за таке важливе рішення у нинішньому складі Верховної Ради, я в цьому твердо переконаний, є, є і потреба негайно починати роботу в цьому напрямку”, – сказав Петро Порошенко.

Він додав, що євроатлантична та європейська інтеграція чітко відповідають національним інтересам України. Він також наголосив, що існує “очевидна загроза ревізії європейської та євроатлантичної стратегії” під впливом різних зовнішніх та внутрішніх обставин.

Читайте також: Підвищення зарплат і соціальний пакет: як в Україні намагаються втримати працівників (Відео)

Окрім того, Президент України закликає активізувати Конституційну комісію щодо внесення змін до Основного Закону для відображення в ньому статусу Криму.

Читайте також: Масовий виїзд українців за кордон називають найбільшою загрозою для країни більшість опитаних українців (Відео)

У свою чергу, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що до Конституції України потрібно внести зміни для ліквідації дуалізму влади і закріпити  принципи місцевого самоврядування. Про це він сказав у інтерв’ю виданню «Обозреватель». Також  він додав, що треба ліквідувати депутатську недоторканність, тобто зробити іншу процедуру її позбавлення.

Натомість роль прем’єр-міністра у виконавчій владі має бути однозначно посилена.

“Проблема в тому, що український прем’єр-міністр не має права навіть видавати розпорядження, накази. Їх приймає лише колегіальний орган. Це розмита відповідальність, розмиті повноваження. Видати наказ прем’єр-міністр також не може – є лише рішення уряду, постанови уряду, доручення уряду. Прем’єр може дати доручення, зібрати Кабінет міністрів, внести подання уряду з певних питань”, – сказав Гройсман.

Він наголосив, що повноваження прем’єра мають бути посилені одночасно з посиленням  персональної відповідальності.

День Конституції України щороку відзначається 28 червня на честь ухвалення Основного закону того ж дня 1996 року.

Фото ілюстративне


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: