Контрольні органи Польщі. Права та обов’язки


Робота в Польщі для багатьох українців це не лише спосіб заробітку грошей на власне життя, а ще й можливість прогодувати свою родину, що залишилася на рідній землі. Відтак роботу цю потрібно берегти та зайвий раз не ризикувати місцем праці. Тож варто пам’ятати, що для того аби працювати ви мусите мати відповідні дозволи, перевіряти які є чимало охочих.

Отож виконувати перевірку законності працевлаштування мають право: Прикордонна Служба та Державна Інспекція Праці. Крім того, Прикордонна служба може також проводити перевірки підприємств, домашніх господарств та окремих осіб які є працедавцями іноземців, та іноземців які ведуть власний бізнес в Польщі. Інспекція ж Праці має право контролювати законність зайнятості на підставі трудового договору.

Під час такої перевірки перевіряється законність перебування іноземця в Польщі. Перевірку проводять, щонайменше, два інспектори, які мають відповідні дозволи, що містять вказівку законної підстави, назву органу, який провадить огляд, дата і місце видачі такого дозволу, ім’я і прізвище посадової особи, уповноваженої здійснювати контроль та номер посвідчення особи; ім’я, прiзвище та адресу контрольованої компанії, обсяг перевірки, дату початку і передбачувану дату закінчення перевірки, підпис особи, яка надає повноваження, із зазначенням її посади або функції, а також інструкції про права та обов’язки контрольованих.

Суб’єкт щодо якого проводиться перевірка на вимогу службовців повинен не пізніше 7 днів пред’явити документи, пов’язані з законністю виконання роботи іноземцем, веденням іноземцем господарської діяльності або також дорученням виконання роботи іноземцю.

Такими документами можуть бути зокрема:

дозвіл на роботу;

заява про намір доручити виконання роботи іноземцю;

трудовий договір, або цивільно-правові договори;

документи, що підтверджують реєстрацію господарської діяльності в Обліку Господарської Діяльності.

Перевірці також підлягають характер виконуваної роботи, а також те, чи умови її виконання відповідають опису, заміщеному в дозволі/заяві.

У разі будь-якої невідповідності або відсутності документації інспектор праці, який знайде порушення вимог закону може скерувати до суду заяву про покарання осіб відповідальних за виявлені порушення. Крім цього, інспектор праці може повідомити про порушення вимог закону відповідні органи, зокрема у випадку порушення вимог закону про іноземців Поліцію чи Прикордонну Службу.

Для довідки. Незаконне виконання роботи іноземцем, це виконання роботи іноземцем, який:

не має дійсної візи, або іншого документу, що дозволяє йому перебувати в Польщі;

підстава перебування якого у Польщі не дає права до праці;

який працює без дозволу, у тих випадках, коли дозвіл потрібно мати;

працює на інших умовах або на іншій посаді, ніж зазначено в дозволі на роботу;

без укладення необхідних трудових, або цивільно-правових договорів.

Для роботодавця, який нелегально прийняв на роботу іноземця передбачено покарання не менше ніж 3000 злотих. Однак якщо роботодавець вводить іноземця в оману, використовує службову залежність або нездатність правильно зрозуміти ситуацію і цими діями призводить до того, що іноземець нелегально виконує роботу – роботодавець в такому випадку заплатити штраф до 10000 zł

У свою чергу, іноземець, який працює всупереч положенням польського законодавства, може бути покараний штрафом – від 1000 до 5000 злотих. Така особа може також отримати рішення про зобов’язання виїхати з Польщі, або ж стосовно нього може бути видане рішення про депортацію з Польщі. При цьому видатки пов`язані з депортацією поносить працедавець.

Як вже повідомляла Наша Польща, з початком року змінюються правила легалізації перебування і праці іноземців у Польщі. Нові вимоги мають вдарити перш за все по сірій зоні. Але не тільки. Бюрократія може зробити важчим доступ українців до ринку праці.

Фото ілюстративне з вільних джерел


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: