Користувачів мобілок захистять від наддорогих SMS, але за роумінг в ЄС доведеться доплатити


Кращий захист користувачів мобільного зв’язку від недобросовісної поведінки операторів і зловживань, серед іншого SMS-ами, так званого “преміум-класу”, має забезпечити зміна до Закону про телекомунікацію, що підписав Президент Польщі Анджей Дуда.

Читайте також: Робота вночі. Яка доплата належить у такому випадку?

Серед іншого, зміни стосуються послуг так званих Premium Rate, тобто доволі дорогих, СМС-ок, за які плата стягується додатково. Як повідомляє tvn24bis.pl, змінами буде запроваджено додаткові фінансові обмеження і можливість повного блокування таких послуг.

На сьогодні, абонент може, але не зобов’язаний вказати, чи має бажання користуватися з послуги СМС із підвищеною оплатою. А якщо хоче — то до якої межі. В результаті, як твердили в ході роботи над поправками в міністерстві інформатизації, це давало можливість для зловживання не надто порядним компаніям. Тим часом, згідно з нововведеннями, якщо абонент не визначить жодної фінансової межі — такою по замовчуванню буде 35 злотих.

Читайте також: На Варшавський ярмарок привезли книги 13 українських видавництв

Перевищення цієї межі вимагатиме обов’язкового інформування абонента про такий факт і автоматичного блокування викликів на преміум-номери. На сьогодні, таке блокування запроваджується тільки на вимогу абонента. Закон також запроваджує “заборону послуг Premium Rate, які не внесені до реєстру послуг відповідного контрольного органу UKE”.

Читайте також: Як поліпшити інтеграцію іноземців у Польщі? Відповідь шукали на всепольській конференції

Суб’єкт, який пропонує такі додаткові послуги буде також зобов’язаний надати більше інформації про себе та можливість абонентові ефективного контакту. Ба більше, абонент буде змушений надати згоду на отримання таких послуг безпосередньо перед їх запровадженням, що підвищить усвідомлення абонентів щодо характеру замовленої послуги — на приклад циклічної, повторювальної послуги СМС-преміум.

Більшість пунктів оновленого Закону має ввійти в життя за пів року від дня їх оприлюднення.

Тим часом, іще один польський оператор мобільного зв’язку отримав від Управління електронної комунікації (UKE) право стягувати додаткову плату за надані послуги в роумінгу на теренах Європейського Союзу. Цим оператором став T-Mobile Polska. Згідно з отриманими tvn24bis.pl даними, регулятор дозволив мобільному оператору наступні ставки (в нетто):

0,03 злотих за хвилину вихідного з’єднання;

0,01 — за хвилину вхідного дзвінка;

0,01 — за відправлене повідомлення SMS;

12,12 — за Гігабайт пересланих даних;

0,01 — за відправлене повідомлення MMS;

Надання права стягувати додаткову оплату означає, що оператор може її стягувати, але не зобов’язаний. Але як пише видання “Rzeczpospolita”, Андреас Мейрхофер, президент T-Mobile Polska уже натякнув, що фірма від такої можливості не відмовиться.

Натомість уже з впевненістю можна стверджувати, що завдяки такому рішенню регулятора, всі великі мобільні оператори зможуть стягувати зі своїх клієнтів додаткові оплати, на приклад, за вислані СМС або телефонні розмови в роумінгу.

Раніше на такий крок уже пішов оператор Play. У свою чергу інший потужний оператор Orange оголосив, що запровадить додаткові оплати в роумінгу для певних своїх клієнтів уже від 18 червня цього року. Йдеться про користувачів тарифу картка Orange. Додаткова оплата становитиме 5 грошей за хвилину вихідного з’єднання, 2 — за хвилину вхідного, 1 грош за вислане СМС і нецілий грош за MMS або Мегабайт пересланих даних.

Як пояснив речник компанії Orange Войцех Ябчинській, від червня минулого року, відколи мешканці ЄС, які подорожують територією союзу отримали можливість телефонувати, відправляти СМС-и та користуватися інтернетом за тарифами країни походження, оператори мобільного зв’язку зазнали збитків на понад пів мільярда злотих. “Тому компанія, як й інші оператори, звернулася до Управління електронної комунікації з проханням надати можливість хоча б часткової рекомпенсації тих втрат у формі так званих додаткових оплат” – наголосив представник компанії і додав, що це не суперечить положенням ЄС, а надбавка вже застосовується операторами в інших країнах ЄС.

Фото ілюстративне /lassedesignen/stock.adobe.com/


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: