Майже половина дітей України живе в неповних сім’ях. Одна з причин – трудова міграція

rodyna

В Україні з 7 млн 600 тисяч дітей три мільйони проживають у неповних сім’ях, переважно з мамою та бабусею. Такі дані навела Урядовий уповноважений з питань гендерної політики Катерина Левченко в інтерв’ю Укрінформу.

Як наголосила Уповноважений з питань гендерної політики, “нам потрібно усвідомити, що в Україні з 7 млн 600 тисяч дітей три мільйони проживають у неповних сім’ях, переважно з мамою та бабусею. Це й наслідки війни, трудової міграції, є багато жінок, які самостійно народжують дитину, а є татусі, які виховують дітей самостійно. Цю реальність потрібно враховувати, не забуваючи і про повні сім’ї також”.

Читайте також: Український водій отримав подяку за героїчну поведінку

Про це вона повідомила у відповідь на прохання прокоментувати звинувачення, що нібито є рекомендації антидискримінаційної експертизи МОН про заміну слів “мама”, “тато”, “батьки” в підручниках іншими словами.

Читайте також: Що поляки пишуть про українців у соціальних мережах? Результати дослідження

“Не потрібно перекручувати речі. Була пропозиція не про заміну слів, а про доповнення писати не тільки про батьків, але й родичів, близьких людей. Наведу приклад. На Національну дитячу “гарячу лінію” щотижня надходять схожі дзвінки від дітей: “У мене така проблема у школі: у мене немає батька, я живу з мамою, або ж бабусею і дідусем, а нам сказали (дали завдання) піти з батьком і зробити шпаківню…”. Таких дітей неймовірно шкода. І консультанти “гарячої лінії” намагаються розрадити, пояснюють дитині, що ти просто підійди до вчительки, скажи, що будеш це робити з дідусем або з братом, або кимсь іншим, хто може тобі допомогти. На жаль, таких прикладів дуже багато – ми знаємо це зі спілкування з вчителями. І коли в підручниках запропонували написати “зроби з родичами” або “зроби з рідними”, то це не відкидає цінність матері та батька, а цим намагалися врахувати той факт, що діти можуть це зробити з бабусею і дідусем, чи з братом і сестрою”, – підкреслила Левченко.

 

Фото ілюстративне


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: