Мінімальні зарплати країн Європейського Союзу та їхня реальна вартість


523 євро – саме стільки складає мінімальна зарплата в Польщі згідно з даними Євростату. Як повідомляє tvn24bis.pl, це восьма позиція з кінця в рейтингу країн Європейського Союзу, де такий стандарт(мінімальна зарплата) запроваджений державою. На сьогодні мінімальні ставки заробітків прописані у 22 країнах ЄС. Винятками є Австрія, Кіпр, Данія, Фінляндія, Швеція й Італія.

Читайте також: Закупи в дисконтах Польщі обходяться все дорожче. Багато продуктів суттєво додали в ціні

Як подає європейське управління статистики, найвища мінімальна зарплата в ЄС встановлена в Люксембургу і складає понад 2 тисячі євро. Звісно на її фоні Польща виглядає, делікатно висловлюючись, не найкраще. Водночас, правда полягає в тому, що з найменшою країною Бенілюксу жодна інша країна ЄС не може рівнятися. Друга в цьому списку Ірландія і треті Нідерланди спроможні виплачувати мінімалку на 400 євро меншу.

Та все ж Польща в цьому списку не виглядає найгірше. На другому кінці рейтингу ще сім країн ЄС. Найнижчі ставки в Болгарії (286 євро на місяць), у Литві (430 євро) і Румунії (446 євро). Окрім того, польська мінімалка, хоч і не суттєво, але все-таки більша за угорську, хорватську, в Чехії і Словаччині.

Читайте також: Українська компанія почала будувати у Польщі найбільший у Європі фруктовий завод

Водночас, євростат звернув увагу на те, що хоч в Болгарії найменша місячна ставка в сім разів менша за ту, що видають у Люксембургу, є одне але… Різниця між країнами не виглядає вже аж так разюче, коли дивитися на статистику під кутом купівельної спроможності (з англ. purchasing power standard, PPS).

Читайте також: Підвищити мінімалку до майже 2,5 тисячі злотих пропонує профільне міністерство

Для цього варто порівняти хоча б ціни на продукти в цих країнах. Тоді виявляється, що мінімальна зарплата в Болгарії (557 PPS), «лише» втричі менша ніж у Люксембургу (1646 PPS). Польща з зарплатою 933 PPS розташувалася в «золотій середині» на 10 сходинці рейтингу.

Мінімальні зарплати країн Європейського

 

Фото ілюстративне


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: