Міністерство фінансів запропонувало підвищити акциз на сигарети


Міністерство фінансів оприлюднило законопроект «Про внесення змін до статті 221 Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування тютюнових виробів». Текст законопроекту опубліковано для публічного обговорення на сайті міністерства.

Повідомляється, що законодавча ініціатива була розроблена робочою групою при Мінфіні із запровадження фіскального механізму заборони реалізації сигарет нижче суми податків та собівартості.

Читайте також: За найменшу пенсію в Польщі не купиш навіть сірників

«Запровадження даного механізму зменшить продаж сигарет по занижених цінах, який наразі трапляється в Україні. Також це покращить здорову конкуренцію для всіх гравців на ринку. Окрім того, Україна виконує свої зобов’язання в рамках Угоди про асоціацію з ЄС, зокрема, щодо запровадження мінімального акцизного навантаження на тютюнові вироби», – пояснили в Мінфіні очікуваний ефект від впровадження запропонованих норм.

Читайте також: Євростат порівняв кількість вакансій у країнах ЄС

Як нагадує «Економічна правда», цьогоріч вартість пачки сигарет в Україні зросте на 4-5 гривень внаслідок збільшення акцизів на 29,7%.

Правками до Податкового кодексу передбачається поступове – до 2025 року – підвищення специфічної ставки акцизного податку на тютюнові вироби та мінімального акцизного зобов’язання, а саме: 2018 року – на 29,7%, в наступні роки – на 20% до рівня, еквівалентного 90 євро за 1 тис. шт. Досі цей показник в Україні становив 20 євро (596,05 грн).

Фото ілюстративне /politeka.net/


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: