Мінпраці: Заяви та дозволи для іноземців у середньому реєструють 5- 6 днів


Середній час очікування на реєстрацію заяви про доручення виконання роботи іноземцеві складає 5 днів, дозволу на сезонну роботу – 6 днів. Як повідомляє Польське радіо, такими є результати анкетування, проведеного Міністерством сім’ї, праці та соціальної політики Польщі. Управління адаптувалися до виконання цього завдання, – вважає віце-міністр сім’ї та праці Станіслав Швед.

Читайте також: Польща не запросила Путіна на 80-і роковини початку ІІ Світової війни

Міністерство провело опитування серед Управлінь праці про те, як реалізується зміна закону про зайнятість іноземців з Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Грузії, України, Молдови та Росії.

Та все ж далеко не у всіх регіонах Польщі ситуація така райдужна. До прикладу, в Поморському воєводстві, зокрема в Гданську, заяву про доручення виконання роботи іноземцеві доводить чекати навіть до 10-12 робочих днів.

Читайте також: Польські податківці вийшли в народ аби безкоштовно допомогти з Twój e-PIT

«У законі прописано, що час очікування на реєстрацію заяви має складати 7 днів. Тільки у випадку 1% управлінь це тривало більш ніж 14 днів, але йдеться про окремі в країні випадки. Проте у законі є допис, що у таких крайніх ситуаціях процедура може тривати навіть 30 днів», – наголосив віце-міністр.

Читайте також: До 5 років в’язниці за “скручення” спідометра автомобіля — депутати польського сейму підтримали зміни до закону

Він підкреслив, що реєстрація дозволу на сезону роботу для іноземця триває в середньому 6 днів.

У свою чергу, міністр сім’ї, праці та соціальної політики Ельжбєта Рафальська вважає, що там, де реєстрація дозволів тривала більше часу, причини затримки можуть бути пояснені організацією роботи управлінь або нестачею персоналу.

У 2017 році у Польщі у повітових управліннях праці Польщі було зареєстровано понад 1,8 млн заяв про намір доручити виконання роботи іноземцеві. Найчастіше працівники були потрібні у рільництві, лісництві, мисливстві, рибальстві, будівництві та промисловій переробці; шукали також операторів та механіків.

Нагадаємо, що від 2018 року у Польщі набули чинності нові правила працевлаштування іноземців. На початку року працедавці звертали увагу, що частина управлінь не може впоратися з новими правилами і час очікування на дозвіл дуже подовжився.

За новими правилами, працедавці повинні інформувати управління про всі зміни щодо процедури працевлаштування іноземців. Нові положення стосуються короткотермінової роботи, яку виконують громадяни Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови, України та Росії, які можуть використати спрощену процедуру доступу до польського ринку праці.

Згідно зі змінами, крім дозволів на роботу, що може видавати воєвода терміном до трьох років, введені дозволи на сезонну роботу, які видають старости терміном на дев’ять місяців.

Нові правила вводять створення реєстру праці іноземців, у якому міститься інформація про класичні дозволи на роботу, дозволи на сезонну роботу та заяви. Зміни вводять також оплату у розмірі 30 злотих за реєстрацію дозволу працедавця про потребу працевлаштування іноземця.

Фото ілюстративне /gdansk.pl/


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: