Монети в 1 та 2 гривні запровадять в обіг уже наприкінці місяця


З 27 квітня Національний банк України введе в обіг 2 нових монети – номіналом в одну та дві гривні. Уже 30 мільйонів монет нового взірця викарбували в монетному дворі, передає “5 канал”.

Читайте також: До кінця року в Україні запустять систему відеофіксації порушень – міністр МВС

На аверсі обох монет художники додали новий елемент – пектораль, від якої й походить назва українських грошей. На реверсі залишили ті самі портрети, які були на банкнотах. На одній гривні – князя Володимира Великого, на двох – Ярослава Мудрого.

Силою вилучати з обігу банкноти найменших номіналів НБУ не буде, в цьому немає потреби, адже їхня тривалість життя і так лише півтора року, тоді як монети слугуватимуть і до 20 років. Саме на цьому в НБУ планують заощадити понад 1 млрд гривень.

Читайте також: За найменшу пенсію в Польщі не купиш навіть сірників

Уже за рік-два до монет в одну та дві гривні додадуть монети номіналом у 5 та 10 гривень.

Читайте також: Євростат порівняв кількість вакансій у країнах ЄС

Нагадаємо, що минулого місяця, Національний банк України заявив про намір замінити паперові банкноти номіналом 1, 2, 5 та 10 гривень на рівноцінні монети. Як наголошують у Нацбанку, ці монети з часом замінять банкноти відповідних номіналів, що зараз перебувають в обігу. Водночас банкіри наголошують, що українці зможуть розраховуватися одночасно і новими монетами, і банкнотами відповідних номіналів, доки монети природно та поступово не замістять банкноти в обігу. НБУ також нагадує, оновлення номінального ряду національної валюти планове та розпочалося з банкноти номіналом 100 гривень зразка 2014 року, уведеної в обіг 9 березня 2015 року.

14 березня у Національному банку України пройшла презентація нових обігових монет номінальною вартістю 1, 2, 5 та 10 гривень. Участь у презентації взяли представники Департаменту грошового обігу та Банкнотно-монетного двору Національного банку України, а також автори ескізів нових обігових монет.

Фото ілюстративне /5.ua/


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: