МОЗ заперечило масовий виїзд лікарів за кордон і дефіцит медперсоналу в Україні

medyky

Міністерство охорони здоров’я України спростовує інформацію про дефіцит медичних працівників в Україні та про несприятливу ситуацію на ринку праці в цій сфері. Про це повідомляє zahid.net із посиланням на відповідну заяву прес-служби відомства.

Читайте також: В Україні підвищать ціни на оформлення паспортів

«Будь-які заяви про стрімке зростання дефіциту кадрів на ринку праці лікарів є необґрунтованими. Протягом останніх 5 років немає різких змін у кількості вакансій лікарів в українських закладах охорони здоров’я», – йдеться у заяві.

За даними МОЗ, наприкінці 2017 року в Україні було 22 635 вакантних посад лікарів, у 2016 році – 21 837 посад, у 2015 – 21707, у 2014 – 20 689, а в 2013 – 22 522. Різких стрибків у кількості вакансій відомство не зауважило.

Читайте також: Верховна Рада України таки ухвалила “мовний” закон

Що стосується інформації про масовий виїзд лікарів на роботу за кордоном, у МОЗ вважають, що такі заяви не засновані на якихось надійних і перевірених даних.

Читайте також: У Зеленського сподіваються на взаємовигідні відносини з Польщею

«Офіційна статистика щодо трудової міграції медпрацівників за кордон не ведеться. Також невідомо про ведення якісних і доведених підрахунків щодо виїзду лікарів за кордон недержавними організаціями чи установами. Тому будь-які заяви про кількість медпрацівників, які виїхали з України, не мають надійних підстав», – йдеться у заяві.

У МОЗ зазначають, що тільки потреби пацієнтів повинні й можуть визначати необхідну кількість лікарів в регіонах і в медичних установах. Такі результати очікуються найближчими роками у результаті змін, проведених в рамках реформи охорони здоров’я.

«Коли зміни відбудуться на всіх рівнях медичної допомоги, місцева влада зможе побачити і оцінити реальні потреби населення у медпрацівниках і реалізувати низку заходів для їх залучення. Наприклад, створити умови для запрошення лікарів у населені пункти – забезпечити їх службовим транспортом, житлом тощо. Своєю чергою, нове фінансування від Національної служби здоров’я забезпечить конкурентні умови роботи та зарплати», – заявили у МОЗ.

Фото ілюстративне


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: