Мрії українських і польських абітурієнтів здебільшого збігаються

vstup2018

Юридичний, інформатика, медичний та філологічний – це найпопулярніші факультети серед цьогорічних абітурієнтів у Польщі. Як повідомляє Польське радіо, здобувати вищу освіту у Яґєллонському університеті хоче 30 тисяч кандидатів. Найбільше, близько двох тисяч випускників, мріють про навчання на юридичному факультеті, півтори тисячі – на медичному та психологічному. Однак здобути залікову книжку було найважче на інших факультетах – таких, де кількість охочих у кільканадцять разів перевищувала кількість місць, – говорить Тадеуш Домбровський з Яґєллонського університету:

Читайте також: До парламентських виборів у закордонному окрузі можуть з’явитися додаткові дільниці

«Наприклад, за одне місце на японознавстві боролося 13 кандидатів, на економічному факультеті було 12 осіб на одне місце, чимало охочих було теж на шведській філології. Цей світ, в якому ми зараз живемо, вимагає від нас не тільки знання англійської мови, але й знання якоїсь другої мови. Тому, гадаю, цим можна пояснити таке зацікавлення різними філологічними факультетами».

Тепер усі абітурієнти, котрі вступили до вишів, мають ще висловити у жовтні бажання навчатися.

Читайте також: Заборонити подвійне оподаткування заробітчан, повернути пільги їхнім родинам, а перекази в Україну визнати інвестиціями — петиція до Президента

В Україні ж під час цьогорічної вступної кампанії найбільше заяв на бакалаврат абітурієнти подають до Київського університету імені Шевченка та Львівського університету імені Франка. Найпопулярнішими є спеціальності “право”, “філологія” та “медицина”. Про це сказала директор ДП “Інфоресурс” Оксана Бєлік на брифінгу, присвяченому вступній кампанії, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Читайте також: Завдяки польській акції сироти війни в Україні отримають велосипеди

“На першому місці сьогодні за кількістю поданих заяв Національний київський університет імені Шевченка, на другому місці – Львівський національний університет імені Франка, на третьому – Національний технічний університет “Київська політехніка”, на четвертому – Львівська політехніка та на п’ятому – Харківський національний університет імені Каразіна. Найбільше заяв на сьогодні подають на право, філологію, середню освіту, менеджмент та медицину”, – сказала Бєлік.

Вона зауважила, що у порівнянні з минулим роками можна говорити про збільшення кількості заяв на педагогічні спеціальності.

Фото ілюстративне /Укрінформ/


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: