Минулого року з Польщі делеговано за кордон 600 тис. працівників. Українці в тому числі

pracivnyky

У 2018 році Фонд соціального страхування (ZUS) видав понад 600 тисяч сертифікатів А1 працівникам, які були делеговані для роботи за кордон. Як наголошує сайт forsal.pl з посиланням на фонд, усе частіше до числа таких працівників потрапляють іноземці — переважно громадяни України.

Читайте також: Закупи в дисконтах Польщі обходяться все дорожче. Багато продуктів суттєво додали в ціні

Найбільше дозвільних документів (zaświadczeń A1) було видано відділом фонду соцстрахування в Кракові 44 тис., у Варшаві — 40 тис. і Гданську 28 тис.

Як розповіла інформагентству РАР прес-секретар Фонду на Дольному Шльонску Івона Ковальська-Матіс, документ, який видається фондом є обов’язковим для осіб, які їдуть у відрядження на роботу в країни ЄС, Європейського Економічного простору або Швейцарії. Сертифікат А1 підтверджує, що до вказаної в ньому особи під час виконання роботи або ж ведення економічної діяльності за кордоном застосовуються тільки польські приписи у сфері соціального страхування. Завдяки цьому не мусить та особа двічі сплачувати соціальні внески. Тобто вирішується питання подвійного оподаткування.

Читайте також: Українська компанія почала будувати у Польщі найбільший у Європі фруктовий завод

Ба більше, за делегованих працівників, попри те, що працюють вони за кордоном, роботодавці сплачують польські, здебільшого значно нижчі соціальні внески. Водночас, такі сертифікати видаються й іноземцям, які через польські фірми їдуть працювати у відрядження до третіх країн.

Читайте також: Підвищити мінімалку до майже 2,5 тисячі злотих пропонує профільне міністерство

Як розповіла речниця фонду, левова частка таких сертифікатів у випадку іноземців видається українцям і білорусам (97 відсотків). Згідно з даними ZUS, минулого року для польських фірм за кордоном працювало близько 23 тисяч українців і 3 тис. білорусів.

Серед країн до яких найчастіше їдуть на роботу у відрядження з Польщі лідирує Німеччина (51 відсоток), Франція (11,5), Бельгія (7,5 відсотка), Голландія (6,3%) і Швеція (5,5 відсотка).

Фото ілюстративне


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: