Набули чинності зміни до закону про іноземців у Польщі


Для отримання дозволу довгострокового резидента ЄС, іноземці повинні знати польську мову щонайменше на рівні B1. Від 12 лютого у Польщі набули чинності зміни до закону про іноземців. Мовне питання випливає з цього закону, хоча як показує практика про такі зміни досі було відомо далеко не всім державним службовцям. Принаймні в українських інтернет-групах у Польщі вже від нового року обговорюється це питання. Хто встиг подати документи до понеділка, ще міг скористатися зі спрощеної процедури, тобто не доводити своє знання мови. Відтепер, згідно зі змінами до закону знання польської мови потрібно доводити не лише охочим отримати громадянство, а й карту постійного перебування. Скласти такий іспит можливо у сертифікаційному центрі, що тепер має свої представництва в багатьох містах Польщі. Щоправда, екзамени проходять не часто, в середньому раз на квартал і коштують вони на рівні еквівалентному 140 євро плюс 20 євро за сертифікат. Гроші потрібно сплатити авансом, а у випадку невдачі ніхто вам їх не поверне. Найближчий екзамен запланований на 19-20 травня.

Окрім того, згідно з поправками, громадяни з держав з-поза меж Європейського Союзу можуть переносити свої компанії до Польщі й на цій основі отримувати дозволи на тимчасове перебування в країні. Як твердить Польське радіо, закон вводить директиву Європейського парламенту і Ради Євросоюзу від 15 травня 2014 року. Термін введення директиви закінчився 29 листопада 2016 року. За інформацією Управління з питань іноземців, зміни можуть стосуватися 200 тисяч осіб.

Читайте також: Україна на шляху до обміну податковими даними з іншими країнами. Як це зачепить українських заробітчан?

Максимальний термін для перенесення компанії до Польщі становить 3 роки у випадку менеджерів і фахівців та 1 рік у випадку стажистів. Щоб скористатися можливістю перенесення компанії, потрібно працювати в даній фірмі протягом 12 місяців у випадку менеджерів та фахівців і 6 місяців у випадку стажистів.

Читайте також: Наприкінці травня обмежать рух потягів з України до Перемишля

Скерувати воєводі клопотання про дозвіл на тимчасове перебування у Польщі може тільки керівництво компанії, яку переносять. На основі дозволу іноземець зможе працювати в даній фірмі на території всього Євросоюзу.

 

Фото ілюстративне /РАР/


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: