Надходить час податкових розрахунків


Термін подання податкової декларації, так званого (РІТ), за 2017 рік усе ближче. Тож, саме час ознайомитися із найважливішою інформацією щодо цієї обов’язкової процедури, зокрема й коли треба декларацію подати і які варто очікувати новини. Як наголошує портал forsal.pl уже незабаром вибіжить термін подання декларації РІТ за минулий, 2017 рік. Уникнути цього обов’язку не може ніхто(згідно з законом) у тому числі й іноземці, що працювали на теренах Польщі офіційно. Аби уникнути зайвих черг і щоб процедура заповнення документів не складала проблем, варто знати деякі нюанси.

Читайте також: Робота вночі. Яка доплата належить у такому випадку?

Отож, якщо йдеться про PIT-11 за 2017 рік, то працедавець зобов’язаний надати вам його до 28 лютого. Тут одразу варто наголосити, що власне зобов’язаний і при цьому працедавець має мати на руках підтвердження, що ви цей документ отримали — це може бути підпис на акті про отримання документа, або підтвердження з почти, що ви забрали рекомендованого листа.

PIT-37 — найпопулярніша податкова декларація в країні, адже її складають 80 відсотків платників податку, що мають доходи на загальних засадах (податок 18 відс або 32 відс). Декларацію мають подати як ті хто працював на цивільно-правових угодах (тобто umowa zlecenia або umowa o dzielo), так і ті, що працювали в штаті (umowa o pracę). Останній день, коли можна подати декларацію PIT-36, PIT-37 i PIT-38 це 30 квітня 2018 року (це понеділок, а отже жодного додаткового дня для цієї процедури, як це було торік, не виділятимуть). Платник податку мусить при поданні декларації пам’ятати про свої пільги, завдяки чому заплатить менший податок.

Читайте також: Вісьмох українців затримано за нелегальне виробництво та продаж сигарет (Відео+Фото)

Можна заповнити та подати декларацію самотужки, скориставшись з безоплатних програм, котрі легко знайдете в мережі. Для цього достатньо у пошуковику вписати магічне слово PIT і отримаєте безліч посилань на безкоштовні програми з обрахунку та заповнення необхідної вам декларації.

Читайте також: Нещасний випадок на робочому місці: в скільки ZUS оцінює втрату зуба

Також можна, про що багато хто не знає, звернутися безпосередньо до податкової інспекції, і доручити їй розрахунок вашого PIT-37. Така можливість зберігається до 16 квітня. Для цього потрібно заповнити через інтернет заяву PIT-WZ. Як це зробити? Міністерство фінансів подає покрокову інструкцію.

У заяві PIT-WZ достатньо вказати ім’я, прізвище, електронну адресу та ідентифікаційний номер PESEL. Також потрібно зазначити, кому перераховуватиметься 1% податку та якими пільгами користається платник.

Протягом 5 днів від заповнення заяви, податкова надішле на електронну адресу посилання до заповненої декларації PIT. Її можна буде прийняти або відхилити до 30 квітня. Якщо платник податків нічого не зробить, його декларація буде автоматично прийнята. Варто нагадати, що відповідальність за дані, зафіксовані у декларації, в будь-якому випадку несе платник податків, отож перевірити складену податковою декларацію треба буде уважно.

На етапі подання декларації в українців часом виникає питання чи можна подавати декларацію через інтернет чи потрібно обов’язково особисто з’явитися в податкову. Тут справа особиста. Тобто, Вашої появи в податковій ніхто не вимагає і якщо ви впевненні в своїх силах і знаннях, то можете все зробити онлайн. Якщо ж у Вас виникають запитання, то певно краще поспілкуватися з інспектором у чотири ока.

Податок PIT у Польщі, як правило, прогресивний, тобто чим більший маємо дохід, тим більшу ставку податку платимо. Ставки прогресивного податку становлять 18% для доходу до 85 520 злотих за рік і 32% – для суми, яка перевищує цю квоту.

Існує квота доходу, вільного від податку, яка становить 3 091 злотих за рік. Податок не треба платити, якщо сума доходу за рік менш як 6 600 злотих.

Доходи можна, як правило, знизити на суму їх отримання, яка по-різному встановлюється для різних типів доходу. Внески на соціальне та медичне страхування, які сплачуються протягом року, дозволяють знизити як підставу оподаткування (внески на соціальне страхування), так і сам податок (частина внесків на медичне страхування).

Крім цього, розраховуючи свої доходи, отримані протягом податкового року, платник податків може скористатися відрахуваннями та пільгами, які дозволять знизити дохід чи податок. Найпопулярнішими є пільги на дитину. Пільгами на дітей можна скористатися навіть тоді, коли діти постійно проживають поза межами Польщі.

У Польщі можна розрахувати податок спільно з одним із подружжя або дітьми. Загальний розрахунок податку з одним із подружжя є вигідним, коли подружжя знаходиться в різних податкових категоріях. Вигідно це також тоді, коли один з подружжя не отримує ніяких доходів або має доходи нижчі, ніж неоподатковувана сума.

Спільно з одним із подружжя або спільно з дитиною можуть розрахувати податок особи, які не ведуть господарської діяльності. Такі особи платять фіксований податок, який становить 19%.

Щоб розрахувати податок з одним із подружжя повинні бути виконані наступні умови: обоє повинні жити в Польщі не менше 183 днів у році; мати спільне майно; бути подружжям протягом усього року, за який складається PIT; подати заяву про виконання зазначених вище умов – її подається підписуючись у формі PIT.

Подружжя повинно порахувати окремо свої доходи, окремо відняти пільги від своїх доходів. Так нараховані доходи мають бути додані разом і сукупний дохід поділено на два, і для кожного з подружжя порахувати податок (він буде однаковим). Потім подружжя повинно додати свої податки та відняти всі пільги, які можуть відніматись від податку. Якщо податок розрахований таким способом буде нижчим, ніж сума авансів сплачених раніше, подружжя отримає відшкодування від податкової інспекції.

Щоб розрахувати податок спільно з дитиною повинні бути виконані наступні умови: не перебувати у шлюбі (особа незаміжня/нежоната, вдівець/вдова, розлучений/а); виховувати дитину (як батько/мати або опікун).

Спільний розрахунок стосується дітей: до 18 років; до 25 років, якщо продовжують навчатись (за умови, що дитина не отримала в даному році доходу, або отримала дохід звільнений від податку).

Батько/мати вираховуючи податок повинен/на порахувати свої доходи, відняти від них пільги, які віднімаються з доходу, від половини доходів розрахувати податок і помножити його на 2. Від цієї суми потрібно відняти пільги, які віднімаються з доходу.

Таким способом розрахований податок (разом з дитиною) буде нижчим, ніж розрахований тільки на одну людину.

Ну і варто пам’ятати про можливість переказати 1 відсоток податку на користь громадських організацій. Це означає, що 1 відсоток ваших податків, які ви так чи інакше сплатите, піде у фонд обраної вами організації й ці гроші зможуть комусь допомогти. Тож як перерахувати цей відсоток?

Потрібно вибрати громадську організацію, на користь котрої є бажання переказати відсоток. Увага! Не можна переказати відсоток на кілька організацій.
Заповнити відповідну графу у річній податковій декларації PIT-28, PIT-36, PIT- 36L, PIT-37 або PIT — 38. У відповідній графі вписуєте назву організації, її номер KRS і квоту яку є бажання переказати(не може вона перевищувати 1% податку після заокруглення до повних десятих гроша до меншого).
У графі “інше” можна вказати, на які цілі хочемо переказати наш 1 відсоток.

Необхідно скласти податкову декларацію вчасно. У випадку запізнення може бути накладено штраф. Якщо навіть ви потрапили в таку ситуацію, покарання можна уникнути, якщо якомога швидше скласти заяву, додати до неї так званий «czynny żal», тобто лист, у якому можна послатися на незнання законів і добровільно зізнатись у недотриманні термінів.

Якщо з податкової декларації виникає «недоплата» податків, треба врегулювати це питання не пізніше 30 квітня, заплативши визначену суму на рахунок відповідного податкового відділу. Якщо питання врегульовується із запізненням, треба також враховувати суму із відсотками, які складають 8% на рік.

Якщо замість недоплати буде «переплата», податкова повинна повернути відповідну суму протягом трьох місяців на банківський рахунок платника (якщо платник податків повідомив свій рахунок) або за посередництвом Польської пошти на адресу, зазначену в річній декларації.

Фото ілюстративне /biznes.interia.pl/


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: