Наплив українців до Польщі зменшується? Статистика говорить одне, а фахівці дещо інше

pracivnyky

2018 рік уперше за багато років приніс зменшення в статистиках щодо трудової міграції до Польщі з України. Водночас агенції з працевлаштування твердять, що налив українців не зменшився, хоча конкуренція за робочі руки з-за східного кордону Польщі зросла.

Як повідомляє сайт економічних новин forsal.pl із посиланням на газету “Rzeczpospolita”, минулого року повітові управління в цілій Польщі вписали до реєстру понад 1,58 млн заяв про намір доручити роботу іноземцеві з-за східного кордону, з яких понад 90 відсотків потрапили до рук українців. Додатково, управління видали 121,4 тисячі дозволів на сезонну роботу, знову ж таки переважно для українців — такі дані навело міністерство Праці, Родини та соціальної політики.

Читайте також: Український водій отримав подяку за героїчну поведінку

Загалом, минулого року до короткотермінових працівників з-за кордону надійшло 1,7 млн заяв про намір доручити працю і виданих у перше сезонних дозволів. Однак це не вирівняло зменшення кількості заяв для трудових мігрантів з-за східного кордону, що в порівнянні з минулим роком сягнула мінус 243 тисячі.

Читайте також: Що поляки пишуть про українців у соціальних мережах? Результати дослідження

Нагадаємо, що на основі заяв про доручення виконання праці на берегах Вісли свою працю можуть виконувати громадяни України, Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдови та Росії. Минулого року, Польща дещо змінили умови надання таких дозволів і подальшого обліку трудових мігрантів. Власне через це, на переконання експертів, зменшилася кількість виданих дозволів, однак фактична кількість трудових мігрантів від цього не змінилася в меншу сторону.

Фото ілюстративне


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: