НБУ припиняє випуск в обіг дрібних монет: ціни заокруглять

kopijky

Національний банк України з 1 липня припиняє додатковий випуск у готівковий обіг монет номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок, але не вилучатиме з обігу монети дрібних номіналів. Про це на брифінгу НБУ щодо застосування заокруглення загальних сум розрахунків готівкою сказав директор Департаменту грошового обігу Національного банку України Віктор Зайвенко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Відтепер сума, що закінчується від 1 до 4 копійок, заокруглюється в бік зменшення до найближчої суми, яка закінчується на 0, а сума, що закінчується від 5 до 9 копійок, заокруглюється в бік збільшення до найближчої суми, яка закінчується на 0.

Як розповів банкір, передумовою затвердження Національним банком заокруглення загальних у чеку сум готівкових розрахунків було те, що монети дрібних номіналів втратили свою купівельну спроможність собівартість виготовлення розмінних монет перевищує їх номінальну вартість. Монети дрібних номіналів майже не повертаються з обігу до банківської системи, а учасники готівкового обігу щорічно несуть витрати на оброблення, транспортування та зберігання цих монет. Сьогодні, на одного жителя України припадає 293 монети, або, якщо брати на вагу, – в середньому по 700 грамів монет.

Тим часом, Національний банк України вже увів в обіг близько 7 млн монет номіналом 1 та 2 грн. Цього року було виготовлено 140 млн монет номіналом 1 гривня та 145 млн монет номіналом 2 гривні, які будуть поступово випускатись в обіг, у міру того, як будуть вилучатися банкноти.

Фото ілюстративне /tsn.ua/


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: