Небажання підприємців легалізувати українців — проблема №1. Листом про це поскаржилися Президентові та прем’єру Польщі


Щораз більше людей з України перетинають кордон аби змінити своє життя на краще. Зважаючи на різницю в зарплатах і війну на сході України, значний потік трудових мігрантів уже нікого не дивує. Водночас і життя в Польщі далеке від омріяного. Одна з головних проблем у тому, що “поляки не хочуть давати легальної роботи”. Голова міжгалузевої профспілки українських працівників у Польщі Юрій Карягін у програмі „Money. To się liczy” власне розповів про основні проблеми, котрі докучають українцям у Польщі. А проблемою номер 1 він назвав небажання польських підприємців легально працевлаштовувати українських заробітчан. Цей і стало однією з причин, яка спонукала до створення профспілки українців у Польщі. Та не тільки це.

Спілка бореться за створення в Польщі системи, завдяки котрій диплом про отримання вищої освіти в Україні буде визнаватися в Польщі. На сьогодні українські медсестри, лікарі, юристи, інженери та інформатики, що хочуть працювати в Польщі, стикаються з проблемою визнання українських дипломів (так званою нострифікацією). Водночас голова профспілки розуміє необхідність знання, до прикладу лікарями, польської мови для спілкування з пацієнтами, та приписів і законів, які регулюють функціонування служб охорони здоров’я в Польщі. Та заповнити прогалини таких знань, на його думку, могло б додаткове навчання.

Читайте також: До парламентських виборів у закордонному окрузі можуть з’явитися додаткові дільниці

Водночас Юрій Карягін не приховує того, що багато українців трактує Польщу тільки як транзитну країну. Багато хто, має бажання їхати далі на захід, де заробітки кращі ніж тут. Якщо у Польщі український працівник заробляє в середньому 600-700 євро, то у Німеччині принаймні 1200 євро — наголошує голова профспілки українських працівників.

Читайте також: Заборонити подвійне оподаткування заробітчан, повернути пільги їхнім родинам, а перекази в Україну визнати інвестиціями — петиція до Президента

Разом із тим він зазначив, що у Німеччині українським профспілкам вдалося налагодити тісну співпрацю з тамтешнім урядом, котрий допомагає адаптуватися українцям до місцевого ринку праці. Натомість у Польщі такої допомоги немає. Отож не дивно, що значна частина українців розмірковує про подальшу міграцію у західну Європу. “Для нас найважливішою є справа легальної праці в Польщі” – наголосив голова української профспілки, і зазначив, “що з цього приводу написав листа до прем’єр-міністра Матеуша Моравецького та Президента Польщі Анджея Дуди”.

Відповіді від керманичів країни поки не надійшло.

Фото ілюстративне


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: