Німеччина відкривається для трудових мігрантів: в уряді розкрили деталі

nimecka

Базовою умовою для отримання німецької робочої візи за пропонованим законом про трудову міграцію є знання німецької мови громадянами країн за межами ЄС.

Читайте також: Українці становили понад дві третини нелегалів, висланих із Чехії минулого року

Про це заявив міністр праці Німеччини Губертус Гайль, пише Європейська Правда з посиланням на DW.

“Але це не означає, що вони повинні мати освіту германіста. Йдеться про те, щоб володіти німецькою настільки, щоб можна було працювати в Німеччині за своєю професією”, – пояснив він.

Читайте також: До парламентських виборів у закордонному окрузі можуть з’явитися додаткові дільниці

Відповідні курси, сподівається німецький уряд, будуть пропонувати закордонні філії Гете-Інституту та представництва німецьких промислових об’єднань.

Читайте також: Заборонити подвійне оподаткування заробітчан, повернути пільги їхнім родинам, а перекази в Україну визнати інвестиціями — петиція до Президента

Майбутньому трудовому мігранту, зазначив міністр, закон рекомендуватиме мати вже підписану трудову угоду з німецькою фірмою: це бажана, але не обов’язкова умова.

Якщо людина ще не знайшла собі місце, вона зможе все одно приїхати в Німеччину і півроку шукати тут роботу відповідно до своєї кваліфікації. Але протягом цього терміну вона не матиме права на отримання соціальної допомоги.

Те ж саме стосується визнання свідоцтв про отримання тієї чи іншої спеціальності за кордоном. У Німеччині така процедура сертифікації триває часом місяцями. Як вирішуватимуть цю проблему, наразі невідомо, адже робота над проектом закону триває.

В уряді обіцяють уникнути зайвих бюрократичних формальностей і знайти практичні рішення.

“Якщо, наприклад, кухар може підтвердити свою спеціальність відповідним документом, то офіційно визнати його кваліфікацію можна буде в Німеччині і постфактум”, – пояснив Гайль.

“Ми вже говорили з міністром закордонних справ про те, що видача віз є одним з ключових питань. У багатьох німецьких консульствах – через наплив охочих – ситуація і без того складна, треба нарощувати персонал”, – додав він.

Раніше лідери партій німецької “великої коаліції” (Християнсько-демократичний союз (ХДС), Християнсько-соціальний союз (ХСС) та СДПН – Соціал-демократична партія) оголосили про згоду щодо концепції майбутнього закону про трудову міграцію з країн, що не є членами ЄС.

Новий закон покликаний допомогти кваліфікованим робітникам, яким у Німеччині відмовили в наданні статусу біженця, але які добре інтегрувалися та знайшли собі місце на німецькому ринку праці. Бідним та неосвіченим можуть ускладнити імміграцію до Німеччини, згідно з проектом угоди. Передбачувані іммігранти будуть оцінюватися відповідно до рівня освіти, віку, мовних навичок, наявності пропозицій щодо роботи та “фінансової забезпеченості”.

Процес визнання дипломів має проходити швидше, а працівникам полегшать доступ до курсів німецької мови ще на їхній батьківщині. У документі наголошується, що треба розробити заходи із залучення спеціалістів не лише з ЄС, але й з третіх країн.

Одне питання, не включене до угоди, – це особливе розпорядження, яке вимагали соціал-демократи, щодо депортації біженців, чиї заяви про надання притулку були відхилені, але які вже добре інтегровані у німецьке суспільство.

Уряд також збереже за собою право закрити трудову імміграцію на певні категорії посад, які вважатиме за потрібне.

Зараз у Німеччині діє досить складана система працевлаштування для іноземців. Здобувачеві роботи потрібно мати конкретного роботодавця і спеціальність, за якою роботодавець не зміг нікого знайти в країні протягом двох місяців. Крім цього, для різних спеціальностей необхідно обов’язкове знання німецької мови.

Згідно з проектом, громадянин країни, що не входить до ЄС, зможе отримати робочу візу на півроку, приїхати в Німеччину, вибрати собі роботодавця, піти разом з ним і зареєструватися на біржі праці і після цього ставати до роботи.

Після закінчення терміну дії робочої візи потрібно буде залишити країну. І через півроку знову можна буде заїжджати за такою ж схемою.

Фото ілюстративне


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: