Німеччини та Україна підписали угоду про соціальне забезпечення

ukr+nim

Посол Німеччини в Україні Ернст Райхель і міністр соціальної політики України Андрій Рева підписали німецько-українську угоду про соціальне забезпечення. Про це повідомляє DW з посиланням на прес-службу посольства Німеччини в Україні.

Читайте також: Більшість українських заробітчан проміняли б Польщу на Німеччину. Однак одного бажання замало

Угода про соціальне забезпечення, зокрема, координує соціальний захист у сфері державного пенсійного страхування. Також нею передбачене регулювання для уникнення подвійного страхування в обох країнах.

“Для працівників, а також їхніх роботодавців здебільшого діють норми законодавства тієї держави, у якій за фактом провадиться трудова діяльність”, – йдеться у повідомленні посольства Німеччини. Якщо люди тимчасово працюють в іншій країні, вони можуть “залишатися інтегрованими у систему соціального страхування тієї країни, де вони працювали до того”. Повідомляється, що угода є корисною і для Німеччини, і для України, може полегшити обопільне інвестування і сприяти створенню робочих місць.

Читайте також: Безвізу українцям ніхто не скасовував, але певні зміни в подорожах до ЄС будуть

Крім того, вона передбачає необмежений переказ пенсій до іншої держави, у даному випадку України або ФРН. “Передумови для набуття права на пенсію можуть виконуватися через спільне підсумовування отриманого в обох державах страхового стажу (накопичення мінімального пенсійного стажу)”, – зазначено у повідомленні.

Читайте також: В Українському домі запрацював «Інкубатор мігрантських ініціатив»

Аби угода набула чинності її мають схвалити у парламентах обох держав. Аналогічна угода з Польщею була підписана 2012 року, а набрала сили вона через два роки.

Нагадаємо, що за даними Спілки підприємців і працедавців Польщі до відкриття свого ринку для працівників з-за меж ЄС готується Німеччина. Внаслідок цього, польський ринок праці може втрати значну кількість українських працівників.

Фото ілюстративне


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: