Норвегія стала доступніша для українських заробітчан


З нового року Норвегія прочинила хвіртку для українських заробітчан. Саме причинила, адже йдеться про не таку велику групу українських робітників, які зможуть задовольнити всі вимоги суворого норвезького законодавства. Та ті хто спроможний буде це зробити, зможе добре підзаробити.

Українських заробітчан уже давно можна зустріти в багатьох країнах світу загалом, і Європи зокрема. Найбільше їх у Польщі, де за різними даними їхня кількість сягає понад мільйон осіб. І це не дивно, адже РП вкрай потребує робочої сили, а відтак консульські установи саме Польщі видають найбільше віз, а управління праці надають величезну кількість дозволів на роботу. Щоправда, відносна легкість отримання офіційних документів на роботу в Польщі, зіграла злий жарт і як наслідок, значна частина українських заробітчан користуючись такими документами продовжує свій міграційний шлях у пошуках роботи далі на захід Європи. Звісно заробітки в країнах Західної Європи значно більші ніж у Польщі та потрапити на роботу туди легально вдається одиницям. А чим може закінчитися нелегальне працевлаштування, пояснювати певно не має сенсу. Як наслідок, з 1 січня 2018 року закони, що регулюють працевлаштування в Польщі стали жорсткішими, та про це ми вже не раз писали, та й мова зараз про інше.

Кваліфікованим працівникам з України (серед яких і медсестри) вже давно пропонують офіційне працевлаштування у Німеччині через польські фірми, що мають право відряджати своїх працівників на роботу до західних сусідів. І власне такий вид працевлаштування з нового року став доступний і у випадку з Норвегією. Як розповів провідний спеціаліст агентства з працевлаштування HREX Валерій Скляров, у першу чергу мова йде про будівельників(арматурників і бетонників). Агентство займається підбором персоналу для норвезьких компаній уже не перший рік, і якщо раніше це були виключно поляки, то з нового року з’явилася можливість відряджати на будівельні майданчики Норвегії й українців. Звісно, кандидати мають відповідати високим вимогам, однак винагорода варта зусиль, адже заробити можна навіть до 9 тисяч злотих на місяць.

Найперше, на що будуть звертати увагу це профільна освіта. Тобто, робота на будівництві дачного будинку чи різноробом на зведенні багатоповерхівки, замість диплома будівельного технікуму не пройде. Та все ж професійний досвід теж потрібен. Згідно з норвезьким трудовим правом потенційний кандидат зобов’язаний бодай якийсь час пропрацювати на будові за фахом. І документ про освіту, і підтвердження професійної діяльності(це може бути запис у трудовій книжці або ж свідоцтво про роботу на будівництві в Польщі) потрібно буде перекласти норвезькою, в чому теж готове допомогти агентство HREX. Окрім того, значною перевагою стане знання англійської мови та бажано польської (у бригаді має бути бодай одна особа, що зможе вільно зрозуміти робоче завдання та пояснити його іншим).

Кандидатів, які відповідатимуть усім вищезазначеним вимогам офіційно працевлаштують на польське підприємство в Гданську. Щоправда, перед тим як потрапити у відрядження до Норвегії, доведеться продемонструвати своє вміння протягом місяця на одній із будов Гданська, звісно не за дурно, але й ще не за норвезькими ставками. Протягом цих 30 днів польським агентством із працевлаштування будуть вироблені в Норвегії необхідні для відрядження в цю країну дозвільні документи. І якщо уміння кандидата описані в документах відповідатимуть його реальним, відкривається дорога до північного краю з його такими привабливими заробітками. І що дуже важливо — офіційними.

Фото ілюстративне /depo.ua/


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: