Нова міграційна політика Польщі: ким сподіваються наситити ринок праці в майбутньому

migranty do Polski

Нова міграційна політика, що має бути оприлюднена на початку вересня містить спеціальні заохочення для студентів і висококваліфікованих працівників. Про це пише сайт економічних новин Forsal.pl посилаючись на четверговий випуск газети “Rzeczpospolita”. За даними видання міністерство розвитку оцінює видатки на нову програму в 2,9 млрд злотих на 2018-2025 роки.

Більшість коштів, а саме 1,6 млрд злотих мали б надійти зі спеціальних фондів Європейського Союзу. Кошти мають бути скеровані не лише на стипендіальні програми для студентів з-за кордону, в програмі теж закладено 1,2 млрд злотих на пакет заохочень для поляків, які б висловили бажання повернутися з імміграції. З цього пакету могли б скористатися й іноземці, здебільшого висококваліфіковані фахівці, схильні приїхати на роботу та оселитися в Польщі.

Читайте також: Варшава — студентський мегаполіс Європи. Більше студентів тільки в Парижі

Що ж до інших вакансій, то для їх заповнення уряд не виключає можливість розширення списку країн, громадяни котрих досі користувалися спрощеними процедурами працевлаштування. Йдеться про Вірменію, Білорусь, Грузію, Молдову, Росію і Україну, громадяни котрих можуть працювати в Польщі на підставі посвідчень(oświadczenia) про намір працевлаштувати іноземця. Здебільшого з цієї можливості користуються саме українці. Однак, як розповів у розмові з польським друкованим виданням Томаш Дудек представник агентства з працевлаштування Otto Workforce, стає дедалі важче залучати до Польщі працівників з України, особливо від часу як Чехія подвоїла для українців ліміт кількості дозволів на роботу до 20 тисяч.

Читайте також: Гданськ пропонує житло заробітчанам. Ось як треба заохочувати земляків повертатися з заробітків

Зважаючи на це, польський уряд впроваджує зміни, що мають на меті полегшити працевлаштування іноземців. Серед таких запроваджене з 1 липня розпорядження міністра праці, котре розширило до 283 перелік професій звільнених від необхідності проведення так званого тесту ринку праці. Водночас у розмові з журналістами Павел Хоронжи, віце-міністр у відомстві інвестицій і розвитку, котре спільно з міністерством праці, готує проект нової суспільно-економічної міграційної політики, не виключив, що до переліку країн зі спрощеним процесом працевлаштування можуть потрапити й інші. Як ми вже повідомляли йдеться насамперед про В’єтнам і Філіппіни.

Фото ілюстративне


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: