Нові правила: що буде з неправильно припаркованими автомобілями

ewakuator

27 вересня набувають чинності нові правила фіксації і призначення штрафів за неправильне паркування транспортних засобів.

Читайте також: Напрямки української трудової міграції — де більший вибір вакансій, а де вдається більше заощадити

Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів про реформування сфери паркування транспортних засобів” був підписаний президентом в березні 2018 року і набув чинності через 180 днів.

Закон, за повідомленням Економічної Правди, почне діяти, коли буде створено Реєстр адміністративних правопорушень. Передбачається, що це відбудеться на початку 2019 року.

Читайте також: Ще три міжнародні аеропорти Польщі змінили написання назв українських міст

Закон передбачає введення фото- і відеофіксації порушень правил зупинки, стоянки та паркування транспорту.

Читайте також: За кордоном голосує лише 1-2% громадян України, які там проживають. “Архаїчний” виборчий процес потребує змін

Обов’язковою є наявність не менше двох зображень транспортного засобу, зроблених з різних ракурсів.

Відтепер окрім представників Національної поліції виписувати штрафи за неправильне паркування отримають право муніципальні інспектори. Організація роботи “інспекторів з паркування” буде лежати на плечах місцевої влади.

“Режим фотозйомки (відеозапису) передбачає здійснення уповноваженою посадовою особою фото/відеофіксації обставин порушення правил зупинки, стоянки або паркування транспортних засобів, а саме: дати, часу (моменту), місця розташування транспортного засобу щодо нерухомих об’єктів і/або географічних координат, інших ознак наявності складу адміністративного правопорушення”, – йдеться в законі.

Розмір штрафу буде виписуватися у 20-кратному розмірі від тарифу на паркування, що діє в цьому місці.

Для порушників, які оплатять штраф протягом 10 банківських днів, закон передбачає знижку в розмірі 50%.

У разі несплати штрафу протягом 30 днів розмір покарання збільшується вдвічі.

Вводиться заборона на готівковий розрахунок при оплаті паркувального збору. Також передбачена відповідальність інспекторів за отримання оплати на руки у вигляді штрафу – від 850 грн.

В законі чітко прописані випадки, коли автомобіль підлягає евакуації:

авто поставлене на проїжджій частині у два і більше рядів;

авто розташоване в заборонених Правилами дорожнього руху місцях зупинки або стоянки, в тому числі на залізничних переїздах, трамвайних коліях, естакадах, мостах, шляхопроводах і під ними, в тунелях, на пішохідних переходах і ближче 10 метрів до них з обох сторін (крім випадків зупинки для надання переваги в русі);

авто своїм розташуванням унеможливлює рух інших транспортних засобів або створює перешкоду для руху пішоходів, в тому числі осіб з інвалідністю та пішоходів з дитячими візками;

авто розташоване на виділеній смузі для руху громадського маршрутного транспорту;

авто розташоване на позначеній відповідними дорожніми знаками та/або дорожньою розміткою велодоріжці;

авто перешкоджає руху або роботі снігоприбирального та іншого технологічного комунального транспорту в разі введення надзвичайного стану або в разі оголошення окремої місцевості зоною надзвичайної екологічної ситуації;

авто порушує схему паркування транспортних засобів таким чином, що воно блокує проїзд по двох або більше смугах руху.

Інформацію про евакуацію машини надсилають на мобільний номер і на адресу електронної пошти, записані на осіб, зазначених при реєстрації транспортного засобу.

Постанова про стягнення штрафу може виноситися без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Таким чином правоохоронці не будуть зобов’язані чекати на водія, як нині.

Постанову надсилають протягом трьох днів рекомендованим листом з повідомленням на адресу місця реєстрації фізичної особи або місцеперебування юридичної особи.

Повернення транспортного засобу проводиться після оплати вартості послуг з транспортування і зберігання автомобіля. Вартість послуг транспортування автомобіля залежить від ваги авто: – до 2-х тонн – 600 гривень, – від 2-х до 3-х тонн – 700 гривень, – від 3-х тонн – 850 гривень.

Вартість зберігання автомобіля перші 7 днів – 120 гривень на добу. Таким чином, мінімальна вартість оплати вартості послуг з евакуації (транспортування + 1 день зберігання) становитиме 864 гривні з ПДВ без урахування суми накладеного штрафу за порушення ПДР.

Фото ілюстративне


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: