Новий тип угод, довший термін дозволу та нюанси оподаткування — головні зміни до Закону, що вже на столі в Президента


Польський Сенат не вніс жодної поправки до проекту Закону про працевлаштування при збиранні врожаю, що запроваджує новий вид цивільно-правової угоди та страхування здоров’я сезонних працівників і від нещасних випадків. Як повідомляє сайт forsal.pl із посиланням на агентство РАР, Сейм ухвалив Закон минулої п’ятниці. Сенатська комісія: сільського господарства та сім’ї, яка обговорювала документ того ж дня, не внесла поправок. Швидкий темп роботи над новими юридичними рішеннями продиктований в першу чергу початком польових робіт.

Читайте також: Перший у Польщі український клас відкриють у ліцеї Лодзі

Під час обговорення в Сеймі до урядового проекту було внесено 13 поправок. Найважливішими з них є збільшення терміну дії дозволу на допомогу при збиранні врожаю до 180 днів, а не 120, а також розширення переліку рослин, праця з якими відноситиметься до сезонних робіт на хміль, тютюн і трав’яні рослини. Проектом передбачалося, що Закон поширюватиметься лише на праці пов’язані зі збором фруктів і овочів.

Закон запроваджує новий вид цивільно-правової угоди для сезонних працівників, котра має замінити договір підряду (umowę o dzieło), який найчастіше використовувався до цього часу. Фермер буде вимушений платити податки: на охорону здоров’я і від нещасних випадків за сезонного працівника, що в Законі тепер називається “помічником фермера”. Наймана ж особа, що матиме додаткову працю (zatrudniona dorywczo) буде зобов’язана сплатити податки від отриманого доходу в країні, громадянином якої є.

Читайте також: За найменшу пенсію в Польщі не купиш навіть сірників

На сьогодні розмір податкового внеску на охорону здоров’я становить 142 злотих, а від нещасного випадку 42 злотих. А відтак 184 злотих щомісячно — це видатки, котрі ляжуть на плечі фермера, що буде користуватися з найманої праці “помічника”. При цьому внесок на страхування від нещасного випадку може бути розрахований в залежності від кількості відпрацьованих сезонним працівником днів, а от внески на охорону здоров’я потрібно буде сплатити за повний місяць.

Читайте також: Євростат порівняв кількість вакансій у країнах ЄС

На думку депутатів, на Закон чекають фермери. Нововведеннями зможуть скористатися між іншим і українці. За деякими оцінками до сільськогосподарських робіт у Польщі залучається близько 500 тисяч громадян України.

Більшість норм увійде в життя по 7 днях від моменту їхнього опублікування. Зараз Закон направлений на підпис Президента.

Фото ілюстративне


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: