Новинки сезону: банкноти у 20 гривень і 100 та 200 євро

200euro

Європейський центральний банк у понеділок представив нові банкноти номіналом 100 та 200 євро.

Читайте також: Закупи в дисконтах Польщі обходяться все дорожче. Багато продуктів суттєво додали в ціні

Як наголошує tvn24bis.pl, оновлені банкноти будуть мати такий самий розмір, що й 50 євро, а отже будуть вільніше почуватися в гаманцях і відповідно повільніше зношуватимуться.

Презентацію купюр, які надійдуть в обіг у травні наступного року, у Франкфурті провів член правління Європейського центробанку Ів Мерш.

Читайте також: Українська компанія почала будувати у Польщі найбільший у Європі фруктовий завод

Купюри з серії “Європа” оснащені додатковими рівнями захисту від підробок. Такий захист вже мають банкноти номіналом від 5 до 50 євро.

Читайте також: Підвищити мінімалку до майже 2,5 тисячі злотих пропонує профільне міністерство

При друку купюр використовується спеціальна голограма зі знаком €. Також на них будуть зображення міфологічної Європи і архітектурні елементи.

А от Національний банк України випустив банкноти номіналом 20 гривень нового зразка, які будуть уведені в обіг уже за тиждень, 25 вересня 2018 року. Про це повідомляється на сайті НБУ.

“Банкноти зразка 2003 та 2018 років перебуватимуть в обігу одночасно. Після введення в обіг нових 20-гривневих банкнот громадянам не потрібно обмінювати банкноти попереднього зразка на нові”, – повідомили в НБУ.

Як зазначається, новими банкнотами Національний банк заміщуватиме зношені та пошкоджені 20-гривневі банкноти зразка 2003 року.

За дизайном нова банкнота наслідує оновлені банкноти номіналом 100 та 500 гривень.

На банкноті нового зразка номіналом 20 гривень збережено основні зображення банкноти зразка 2003 року. Зокрема, на лицьовому боці розміщено портрет Івана Франка, а на зворотному боці – зображення будівлі Львівського оперного театру.

Портрет Івана Франка переміщено у центр банкноти (раніше був з правого боку). Розмір нової банкноти не змінився. Кольорова гама та ж сама.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: