Одна п’ята незаконної деревини з України переробляється в Польщі

derevyna

До Європейського Союзу щоденно в’їжджає 60 потягів з незаконною деревиною з України. Одна п’ята ввезеного українського дерева потрапляє до закладів в Польщі, – передає Польське радіо посилаючись на колег із Radio ZET.

Читайте також: Скільки коштує Великодній кошик в Україні та у сусідів

Експерти британської неурядової організації Earthsight, яка опрацювала доповідь про незаконну вирубку лісу в Україні, стверджують, що ця деревина надходить до двох великих фірм завдяки підставним компаніям, котрі приймають її на кордоні та вироблять легальні документи.

Згідно з доповіддю, три найбільші виробники дерев’яних панелей в ЄС, власники найбільших паперових комбінатів і друге найбільше у світі деревообробне підприємство користуються корупційними схемами, пов’язаними з незаконним вирубуванням дерева в Україні.

Читайте також: Україна на шляху до обміну податковими даними з іншими країнами. Як це зачепить українських заробітчан?

Ці фірми мають або нині будують свої заклади в Польщі. Міністерство довкілля відповіло на запит Radio Zet, що йому відомо про цю доповідь і документ вивчає Головна інспекція охорони довкілля.

Читайте також: У ZUS зітхнули з полегшенням: українці не подалися до інших країн

Однак це питання не є простим, оскільки, на думку експертів британської неурядової організації, незаконна деревина потрапляє до цих великих компаній завдяки підставним фірмам, котрі приймають її на кордоні та видають законні документи.

Наприклад, одна з великих фірм у Польщі купує дерево через компанію, що розташована у квартирі над крамницею в одному з польських сіл. Законодавство Європейського Союзу забороняє імпорт незаконної деревини.

В Україні діє заборона на експорт сирої деревини. Однак, у зв’язку з корумпованістю українських посадових осіб, закон обходять, а незаконно вирубане дерево продають як ліс-кругляк.

Експерти британської неурядової організації Earthsight викрили українську незаконну деревину, ввезену до Західної Європи, у більшості будівельних крамницях у Великій Британії та Франції.

Фото ілюстративне


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: