Один день довжиною в місяці депортації: як не прорахуватися на стику візи та безвізу

deported

Кількість людей, які не виїжджають за межі Польщі після закінчення дії візи чи карти тимчасового побуту, щораз більше. Право на це дає біометричний паспорт і безвізовий режим із країнами Європейського Союзу. Відтак питання “Чи потрібно виїжджати з Польщі після закінчення візи аби одразу в’їхати по безвізу чи можна не виїжджати?” зустрічається на форумах у ФБ кожного дня. У залежності від досвіду різняться і відповіді на таке питання, хоча букві закону відповідає одна, котру в таких випадках краще шукати в офіційних джерелах. До них належить, зокрема, офіційна сторінка прикордонної служби РП, де чорним по білому наголошено, що „в разі в’їзду на територію Польщі на підставі польської національної візи типу D або карти побуту (побут довготерміновий) іноземець який має одночасно й біометричний паспорт, може після закінчення довготермінового побуту продовжити перебування в країні (без необхідності виїзду) як побут короткотерміновий у межах безвізового руху (тобто максимум 90 днів у кожному 180 денному періоді)”. Головна вимога це наявність біометричного паспорта та за умови, що ліміт короткотермінового побуту не був використаний раніше.

Читайте також: МЗС планує запровадити е-черги до половини консульських установ

На сайті прикордонників доволі прозоро й зрозуміло розписана норма Шенгенського Прикордонного Кодексу (art. 6 ust 2) де наголошено, що за дату в’їзду вважається перший день перебування на території країн-членів, а датою виїзду вважається відповідно останній день перебування на території країн-членів ЄС. Водночас при розрахунку тривалості короткострокового перебування на території держав-членів не беруться до уваги (тобто не враховуються) виключно періоди перебування наданих дозволом на проживання(карта побуту) або довгостроковою візою.

Як зазначають прикордонники, на практиці контроль за використанням дозволеного ліміту короткострокового перебування в Польщі полягає на відрахуванні 180 днів у минуле від дня проведення прикордонного контролю або першого запланованого дня в’їзду/перебування та підрахунок на підставі штампів прикордонного контролю кількості днів короткострокового перебування, котрі іноземець уже використав у тому 180-денному періоді.

Читайте також: PIT-37: покрокова інструкція заповнення декларації на комп’ютері (Відео)

Під час підрахунку дозволеного ліміту короткотермінового перебування в Польщі необхідно врахувати всі дні перебування на території інших країн шенгенської зони, а також перебування у Польщі на підставі короткотермінових шенгенських віз типу С, на підставі біометричного паспорта в межах безвізового руху, а також всі дні перебування під час легалізації в Польщі на підставі так званої печатки воєводи.

Читайте також: „Dobry Start” — стане доброю традицією

Тут ніби все зрозуміло, але як зауважив польський адвокат Пшемислав Ліс-Маркевич, є один, водночас дуже важливий нюанс. У своєму дописі в мережі Facebook юрист зазначив, що люди, які залишаються в Польщі після завершення дійсності візи чи картки на перебування в рамках безвізового руху, мають знати, що останній день дійсності візи чи картки вважається днем заїзду в рамках безвізового руху, а тому від наступного дня починається відлік, але вже не 90 днів, а 89!

„Це зокрема важливо для таких, хто обожнює все робити в останню мить і, наприклад, виїжджають з Польщі останнього дня, або подають заяву до воєводи в останній день! На кордоні буде депортація, а провадження у воєводи закінчиться відмовою, хоча скоріше чиновники адміністрації воєводи повідомлять прикордонників, які запросять до свого відділку вліпити наказ про депортацію з забороною в’їзду на принаймні півроку” – написав адвокат у групі безкоштовних юридичних консультацій для українців.

Фото ілюстративне


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: