Польща має найгіршу якість повітря в Євросоюзі

smog-krakow

У Польщі – найгірша якість повітря серед країн Європейського Союзу. Про це, за повідомленням Польського радіо, під час кліматичного саміту у місті Катовіце сказав президент Верховної палати контролю (NIK) Кшиштоф Квятковський. Після проведеної перевірки у Палаті наголосили на поганій координації заходів та дуже малих коштах, що виділяють у Польщі на боротьбу зі смогом.

Читайте також: На Варшавський ярмарок привезли книги 13 українських видавництв

Забруднення повітря є найбільшою польською цивілізаційною проблемою і боротьба з ним мусить бути «абсолютним пріоритетом», – підкреслили представники NIK.

«На жаль, перевірка однозначно показала, що серед усіх 28 країн Євросоюзу Польща є найбільш забрудненою, вона має найгіршу якісь повітря», – сказав Квятковський журналістам перед дискусією на кліматичному саміті ООН COP24 в Катовицях.

Читайте також: Як поліпшити інтеграцію іноземців у Польщі? Відповідь шукали на всепольській конференції

«У контексті перевищення норм на бензопірен польські норми абсолютно перевищують рекомендовані Всесвітньою організацією здоров’я – ми докладно на останньому місці. Щодо завислих пилів, залежно від регіону Польщі, ми є також на кінці цього списку. Найбільш про це свідчить той факт, що з 50 найбільш забруднених міст у Європі 36 – це міста у Польщі», – додав голова NIK.

Читайте також: Український демографічний вибух у Польщі

«Компетенції окремих установ збігаються, а фінансові кошти, призначені на боротьбу зі смогом, є надто малими щодо потреб», – сказав Квятковський. За його словами, «нині замість необхідних мільярдів ми маємо мільйони».

У своєму звіті NIK стверджує, що справжнє поліпшення якості повітря можливе тільки завдяки обмеженню використання твердого палива. Згідно із дослідженням, найбільш забрудненими містами у Польщі щодо рівня грубих пилів PM10 є: Водзіслав-Шльонський, Нова Руда, Краків, Опочно, Накло-над-Нотецем, Староґрад Ґданський, водночас щодо рівня бензопірену: Нова Руда, Рибнік, Опочно та Косцєжина.

Фото ілюстративне


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: