Польща посилює контроль за ввезенням продуктів з-за східного кордону


Функціонери Краєвої податкової адміністрації проводять посилений контроль пунктів пропуску на східному кордоні Польщі через поширення вірусу африканської чуми свиней. Як наголошує Польське радіо, одним з факторів, що впливають на розповсюдження хвороби, вважається ввезення харчових продуктів особами, які приїжджають до Польщі з цього напрямку.

«Посилений контроль необхідний особливо тепер з огляду на зростання числа людей, які перетинають східний кордон Польщі у зв’язку з періодом Різдва та Нового року у наших сусідів. Загалом торік ми затримали майже 200 тонн продуктів тваринного походження, які перевозили подорожні, перш за все на прикордонних переходах з Україною, але також з Білоруссю та Росією. Вони підлягають знищенню», – сказав Пйотр Поґожельський з Митного департаменту Краєвої податкової адміністрації.

Протягом останнього року митники призначили близько 3,5 тисячі штрафів у випадку осіб, які не дотримувалися заборони ввезення продуктів тваринного походження з-поза Європейського Союзу.

Головна ветеринарна інспекція оцінює, що харчові продукти, незаконно ввезені з-за меж ЄС, могли вплинути на розвиток вірусу африканської чуми свиней у регіоні Варшави. Останній випадок появи цієї хвороби підтверджено там останнього четверга.

«Наша Польща» нагадає, що з 2009 року в Польщу, як країну Європейського Союзу, суворо заборонено ввозити:
— молоко та молочні продукти (йогурт, сир тощо)
— м’ясо та продукти з його вмістом (балик, ковбаса тощо, а саме продукти тваринного походження)
— сало
— шоколад
— консерви

Виключенням є дитяче харчування, риба та морепродукти та 5 кілограмів  свіжих овочів та фруктів.

Також, в малій кількості можна перевозити  ковбаси й сало, якщо вони порізані на дрібні шматки та харчі у невеликій кількості не на продаж.  Тобто при перевезенні канапок з ковбасою чи салом для угамування апетиту під час можливо тривалого перетину кордону, не потрібно хвилюватись за можливий штраф.

У той же час, якщо ви везете з собою консервації чи різні продукти на «запас», митник або прикордонник може на свій розсуд трактувати перевищення дозволених норм і приймати рішення  — вилучати дані продукти чи ні.

І про всяк випадок нагадаємо, що на територію Республіки Польща, особам, які вже досягнули 17 років, можна провезти:

— 1 (один) літр міцних алкогольних напоїв (міцність більше ніж 22,3 %) або
— 2 літри середньої міцності алкогольних напоїв (міцність мен як 22,3 %). Наприклад, 0,5 літри горілки та один літр лікеру
— 40 цигарок (дві пачки) або 50 грамів тютюну для куріння. При перетині повітряним транспортом — не більше 200 цигарок (10 пачок).

Та якщо у випадку з харчами порушника залишать без продуктів і можуть оштрафувати, то до порушників алкогольних і тютюнових обмежень можуть застосувати серйозніші санкції.

 

 

Фото ілюстративне з вільних джерел


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: