Польща залишається лідером за пропозицією робочих місць для українців

uwaga_praca

Попит на роботу у Польщі з боку українських працівників залишається високим, і навіть зростає, а сама Польща залишається лідером за пропозицією робочих місць для українців – про це розповіла в інтерв’ю українській службі BBC Марія Абдулліна, керівник напрямку OLX-робота. Загалом, за її словами, цього літа попит на роботу за кордоном удвічі перевищив показники минулого року. Але з’являються й нові тенденції, зокрема, і активніший пошук роботи в західніших країнах.

Читайте також: Україні потрібно 50 років, аби наздогнати економіку Польщі – Світовий банк

До цього часу найлояльніші умови для українських працівників мала Польща, а тепер про спрощення умов працевлаштування українців думають і в інших країнах, – пояснює Марія Абдулліна: “Зокрема, уряд Німеччини заявив про наміри спростити візовий режим для українців, які приїжджатимуть на роботу. Крім того, підприємці Чехії звернулися до свого уряду із проханням спростити режим і оформлення українців на роботу. Власне, з боку Європейського Союзу попит на українських працівників максимально підтримується”.

Відтак, каже експерт, зрозуміло, чому польські підприємці трохи запанікували. Особливо це стосується працівників робітничих професій, для яких фактор розміру зарплати є вирішальним.

Читайте також: Найбільше дозволів на роботу в Польщі видають українцям і непальцям

“Зрозуміло, що обираючи між Польщею і Німеччиною, український працівник, швидше за все, обере Німеччину, бо там вищі заробітні плати, а це є основним чинником для українських “блакитних комірців”. Вже зараз досить велика кількість працівників їдуть на німецькі заводи – машинобудівні, електроніки. І попит є стійким. Це також можуть бути пакувальники, водії-ватажники, водії-далекобійники”.

Читайте також: Кожна п’ята польська фірма працює з українцями – Bloomberg

Марія Абдулліна звертає увагу і на ще одну тенденцію: ті, хто вже раз чи два з’їздили працювати у Польщу, після повернення в Україну вже шукають варіант виїзду до Німеччини.

“Тому дійсно, польські роботодавці досить гостро реагують. Ми вже навіть відчули це на собі, оскільки у нас є підрозділ польський OLX, ми знаємо, що до наших польських колег активізувалися запити щодо більш тісної співпраці” — розповіла експерт.

Водночас, як зауважила в розмові з BBC Олена Бабакова, журналістка з Польщі, німецьке законодавство навіть після лібералізації не буде таким ліберальним, як польське.

До того ж, “німецькі плюшки – вони для середньо і довгострокових мігрантів. А українська міграція до Польщі на 60% – до 3 місяців”.

Крім того, каже журналіст, кваліфіковані працівники, “білі комірці”, які живуть і працюють у Польщі тривалий час, “зацікавлені резидентурою та громадянством. А на дозвіл на проживання потрібні 5 років життя в одній країні ЄС, і зміна країни проживання тягне анулювання міграційної історії”.

Загалом, на думку Олени Бабакової, лібералізація працевлаштування в країнах на Захід від Польщі дещо змінить темпи міграції, але не загальну статистику:

“Думаю, це буде як з безвізом: трохи пришвидшив темп сезонних міграцій, але на статистику переїзду на ПМЖ не сильно вплинув”.

Нагадаємо, що польські ЗМІ останнім часом багато пишуть про небезпеку втрати частини працівників з України. Щоправда, крім імовірного впливу від змін у правилах працевлаштування у Німеччині громадян з-поза меж ЄС, на зменшення кількості українських працівників у Польщі значно більший вплив зараз має традиційний сезонний фактор. Зимовий період багато українців звикли проводити вдома.

Фото ілюстративне


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: