Польське МОЗ відреагувало на скандальну заяву віце-спікера Сейму про українців

ukrainski medyky v Polschi

Міністерство здоров’я Польщі не знає жодного випадку смерті пацієнта в результаті медичних помилок української медсестри або відсутнoстi у неї професіоналізму.

Читайте також: Щораз більше іноземців отримує польський паспорт — минулого року рекордні 5200 осіб

Про це заявив прес-секретар відомства, передає Європейська правда посилаючись на Oko.press.

Таким чином міністерство прокоментувало заяву віце-маршалка Сейму Польщі Станіслава Тишки (члена “Кукіз’15”) про медичних працівників з України в ефірі одного з телеканалів. Тишка висловив думку, що через працевлаштування начебто менш кваліфікованих медичних працівників з України в польських лікарнях помирає більше людей.

Читайте також: Польська інспекція праці закликає провести імунізацію проти кору

Посольство України почало вимагати вибачень від Тишки за “ксенофобську і примітивну спробу перекласти вину на іноземців”.

Читайте також: Малий прикордонний рух між Польщею та Україною зменшився на 38%

Радник-посланник посольства України в Польщі Василь Зварич заявив, що Тишка не відповів на виступ посольства. ЗМІ також безуспішно намагалися зв’язатися з віце-маршалком. Тишка жодним чином не опублікував доказів своїх звинувачень стосовно медсестер або лікарів з України.

“Польські лікарні не наймають медсестер з України нижчої кваліфікації, ніж потрібно. Медсестри з-за кордону, які нині працюють в польських закладах охорони здоров’я, мають право на роботу, що означає наявність необхідної кваліфікації для опіки – на одному рівні з польським медичним персоналом”, – пояснили в міністерстві.

За даними польської Ради медсестер і акушерок, на початку 2018 року в країні працювали всього 82 медсестри і 8 акушерок, які походять з України.

Отримати роботу в медичних закладах Польщі за фахом медсестри та інших медичних спеціальностей можливо виключно після отримання офіційного дозволу на виконання такої професії, що у випадку громадян України передбачає підтвердження кваліфікації і, перш за все, нострифікацію диплому про вищу освіту.

Як відомо, у зв’язку з проблемами на ринку праці, Міністерство охорони здоров’я Польщі розглядає можливість спрощення процедури працевлаштування для медичних працівників, які походять з країн поза межами Євросоюзу, зокрема з України.

Фото ілюстративне


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: