Польські націоналісти мітингували перед посольством України у Варшаві


Посольство України у Польщі засудило маніфестації польських націоналістичних організацій з “антиукраїнською пропагандою”.

Читайте також: Українці становили понад дві третини нелегалів, висланих із Чехії минулого року

Як йдеться у заяві відомства, посольство України в Республіці Польща засуджує маніфестацію окремих польських націоналістичних організацій, які 19 березня зібралися біля Посольства у Варшаві і виголошували антиукраїнську пропаганду”.

“Свідомо чи несвідомо, але своїми діями та висловлюваннями вони розпалюють нетерпимість, діють на користь Кремля, в імперській політиці якого немає місця для існування ані вільної України, ані вільної Польщі та демократичної Європи”, – підкреслило українське посольство.

Читайте також: До парламентських виборів у закордонному окрузі можуть з’явитися додаткові дільниці

Водночас, як повідомляється, до українського посольства прийшли також поляки, які висловили солідарність з Україною та українським народом під гаслом “За гідність вашу і нашу”.

Читайте також: Заборонити подвійне оподаткування заробітчан, повернути пільги їхнім родинам, а перекази в Україну визнати інвестиціями — петиція до Президента

Польські націоналістичні організації у понеділок, 19 березня, провели під посольством України в Варшаві акцію, на якій спалили портрети Степана Бандери та Романа Шухевича.

Подію у своєму Facebook описав один із її учасників польський депутат Роберт Вінніцкі від ультранаціоналістичної партії “Рух народовий”, яка представлена у польському Сеймі всього одним депутатом.

За його словами, націоналістична акція стала прямою відповіддю на марш націоналістів у Львові два тижні тому. Крім “Руху народового” до неї долучилися представники націоналістичних організацій “Національно-радикальний табір” і “Всепольська молодь”.

Вінніцкі називає марш у Львові неонацистським та стверджує, що він був проведений у честь “відповідального за геноцид на Волині” Романа Шухевича.

Під час акції лунали гасла “Бандерівці – убивці”, “Шухевич – злочинець” і “Сором за Україну”. Маніфестанти закликали уряд Польщі “кардинально змінити свою політику стосовно Києва”.

Наприкінці націоналісти спалили портрети Степана Бандери і Романа Шухевича.

Водночас, як повідомляється, до українського посольства прийшли також поляки, які висловили солідарність з Україною та українським народом під гаслом “За гідність вашу і нашу”.

 

Фото з соціальних мереж


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: