Польську економіку розвиватимуть українці та в’єтнамці


Для збереження високих темпів економічного зростання, Польща потребує все більше трудових мігрантів. Без них сьогодні не може обійтися ні одна розвинута країна. Польща шукає трудових мігрантів по всьому світу і хоче активно залучати їх в тому числі з В’єтнаму. Про ці та інші тенденції говорили під час Балтік Бізнес Форуму, що відбувався 10-12 квітня у польському місті Свіноуйсьце.

Читайте також: Варшава — студентський мегаполіс Європи. Більше студентів тільки в Парижі

«Рекрутація працівників з В’єтнаму становить альтернативу запрошенню працівників з інших країн, особливо в таких спеціальностях, як оператори машин, зварювальники, яких бракує на українському ринку праці. Кошти і час очікування на персонал є довшими, але працівники працевлаштовуються стабільно, якнайменше на один рік. В’єтнамці добре інтегруються і адаптуються до умов праці», – відзначив Павел Кулага, голова Комітету з питань міграції та працевлаштування Польсько-української господарчої палати.

«Робота в Польщі цікавить в’єтнамців з погляду на добрі умови життя, безпеки та підтримки зі сторони роботодавців. Зараз іде мова про співпрацю з відправкою працівників до Угорщини та Польщі, але наразі ще не підписані в цій справі жодні документи. Зараз за кордоном працюють 143 тис в’єтнамців», – розповіла пані Фам Ті Хонг Ван, голова Правління асоціації в’єтнамських фірм, які займаються міжнародною рекрутацією «Sovilaco».

Читайте також: Гданськ пропонує житло заробітчанам. Ось як треба заохочувати земляків повертатися з заробітків

«Польща не зможе обійтись без залучення трудових мігрантів. Країні потрібно найближчим часом приблизно 1,5 млн додаткових робочих рук. Для цього потрібно співпрацювати з багатьма країнами світу, яким цікаво, щоб їхні громадяни працювали в Польщі на постійній основі», – розповів Яцек Пєхота, президент Польсько-української господарчої палати.

Читайте також: Українці скуповують житло в Польщі. Найбільше серед іноземців

«Хоча на сьогодні цікавість українців до Польщі дещо знизилася, більшість наших земляків продовжують шукати роботу в Польщі. Загальна кількість українців, що живуть та працюють у країнах ЄС, постійно збільшується. У 2017 році громадяни України отримали 662 тисячі посвідок на проживання в ЄС. Найбільшу кількість посвідок на проживання українці отримали саме в Польщі – 88%. Отже, українці є одним з основних факторів, який допомагає польській економіці впевнено зростати», – сказав Василь Воскобойник, президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування.

До слова, у всьому світі налічується близько 164 млн трудових мігрантів. З 2013 року кількість трудових мігрантів у світі зросла на 9% (з 150 до 164 млн).

Джерело


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: