Польський Сейм змінив закон про ІНП, залишивши скандальну “українську” поправку

polskyj sejm pro IPN

Польський Сейм проголосував за зміни у закон про Інститут національної пам’яті (ІНП) Польщі, однак вони не стосуються так званої “української” поправки.

Читайте також: Щораз більше іноземців отримує польський паспорт — минулого року рекордні 5200 осіб

За зміни в закон у середу проголосувало 388 депутатів Сейму, 25 польських законодавців було проти, а п’ятеро утрималися, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Ми не відступаємо від захисту доброго імені Польщі. Ця невелика зміна (в законі про ІНП — ред.) зміцнить нашу позицію, оскільки упродовж останніх кількох місяців ми були в змозі дійсно апелювати до свідомості наших партнерів, також й ізраїльських партнерів”, – заявив перед голосуванням прем’єр-міністр Матеуш Моравецький.

Читайте також: Польська інспекція праці закликає провести імунізацію проти кору

Він наголосив, що в середу ввечері публічно виступить із заявою до громадськості з приводу змін до закону про ІНП Польщі.

Читайте також: Малий прикордонний рух між Польщею та Україною зменшився на 38%

Змінами, зокрема, передбачається скасування положення щодо кримінального переслідування осіб, у тому числі й іноземців, за “публічне і всупереч фактам” звинувачення Польщі і польського народу в злочинах нацистів у роки Другої світової війни. Ця поправка, прийнята в січні цього року, викликала різку негативну реакцію в Ізраїлі та США. В Ізраїлі це сприйняли як спробу Варшави заборонити критику поляків за злочини проти євреїв у роки війни, про які розповідають свідки та нащадки жертв Голокосту.

Водночас у законі про ІНП залишилася так звана “українська” поправка, яка передбачає згадку про “злочини українських націоналістів і членів українських формацій, які були колаборантами німецького третього рейху”, а також визначення, чим є “злочини українських націоналістів”.

Ряд польських публіцистів та журналістів наголошували, що “українська” поправка прописана некоректно із значними помилками і незрозумілими тезами і є підстави вважати, що її ініціювали проросійські сили.

Депутати польської опозиції обурені тим, що зміни до закону про ІНП ухвалено дуже швидкими темпами, фактично без узгоджень та обговорень.

Фото ілюстративне


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: