Польський уряд працює над спрощенням працевлаштування трудових мігрантів


Уряд Польщі працює над новою соціально-міграційною політикою. Як поінформував під час XI Форуму Європа-Україна міністр інвестицій та розвитку Єжи Квєцінський, вона повинна полегшити життя, серед інших, українцям, котрі працюють у Польщі. Водночас польським фірмам буде простіше працевлаштовувати трудових іммігрантів з-за східного кордону. Крім того, за повідомленням Польського радіо, новий пакет пропозицій має сприяти українцям у відкритті власних фірм у Польщі.

Читайте також: Україні потрібно 50 років, аби наздогнати економіку Польщі – Світовий банк

Пільги, за словами міністра Квєцінського, будуть пов’язані, зокрема, з польським ринком праці. Уряд у Варшаві хоче уважно вивчити, у яких місцевостях Польщі та у яких галузях потрібні робочі руки з-за меж Польщі. У документі буде також вказано, які спеціалісти та професії необхідні нині країні.

Буде створено також інформаційну систему про роботу, освіту, охорону здоров’я та помешкання. Польська влада хоче врегулювати цілий міграційний процес. Головні тези плану, за словами міністра, стануть відомими у найближчі дні. План, як відзначив міністр Єжи Квєцінський, буде готовий до літа.

Читайте також: На Варшавський ярмарок привезли книги 13 українських видавництв

Анджей Коркус, власник фірми EWL Group, котра наймає іноземців на роботу у Польщі, каже, що Польща має ліберальну міграційну політику, однак проходження усіх формальностей пов’язане з тривалим чеканням. Підприємець пропонує найняти додаткових чиновників, котрі видають дозволи на роботу.

Читайте також: Як поліпшити інтеграцію іноземців у Польщі? Відповідь шукали на всепольській конференції

Водночас він застеріг, що найліпші працівники не будуть довго чекати на необхідні документи, а трудових іммігрантів з України все активніше шукають підприємці з Чехії, Словаччини та Угорщини.

Робота над новою міграційною політикою у Польщі триває протягом кільканадцяти місяців. Як додав міністр Квєцінський, вона пришвидшилася після реконструкції польського уряду. Торік уряд Польщі скасував попередній документ від 2012 року, що визначав міграційну політику країни.

Фото ілюстративне


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: