Польським кораблям планують дати назви «Львів», «Тернопіль» і «Вільнюс»


Уже незабаром на воду спустять корабель, який отримає назву «Lwów». Польське мореплавство дасть таке ім’я кораблю, який незабаром заберуть з китайської верфі. Корабель має водовміщення в 39 тисяч тонн. Наступні кораблі з тієї ж серії будуть носити назви колишніх польських міст на Східних Кресах: Вільнюс і Тернопіль (Wilno i Tarnopol) – повідомив radioszczecin.pl  Павел Бжежицькі, голова управління польського мореплавства.

– Ми змінюємо назви суден, які були вже в принципі покинуті на китайських верфях. Ті, які ми поступово повертаємо. Для мешканців Щецина, та й не тільки, а й цілої західної Польщі, ці назви приємні та ностальгійні. Відтак хочемо, аби називалися вони як колишні польські міста на Східних Кресах – наголосив Бжежицькі.

“Lwów” ходив у польській флотилії іще перед війною, і був то навчальний вітрильний корабель. Голова управління Павел Бжежицькі вважає, що нові назви для кораблів польського мореплавства не будуть контроверсійними з політичної точки зору.

-Загалом буде 5 кораблів, перший буде “Lwów”. З політичної точки зору буде це нейтрально з огляду хоча б на те, що багато років один із наших кораблів мав назву «Львівські Орлята» (“Orlęta lwowskie”). І нікого це не бентежило, тож сама назва “Lwów” теж не мала б – вважає Павел Бжежицькі.

До слова, у німецькому флоті давно ходить льодохід “Stettin” – тобто польською Щецин.

 

 

 

Фото Рolska Żegluga Morska. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin]


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: